Hodnocení sezóny 2017/2018 žáků

Drazí čtenáří, hráči, podporovatelé klubu,

pro vás všechny jsem si přichystal pár statistických údajů o působení žáků v Městských soutěžích organizovaných MěFS Ostrava.

Nejprve bych se zaměřil na ty úspěšnější a to jsou žáci mladší.

Celkové umístění v tabulce je mírné, ale opravdu mírné zklamání. Nakonec jsme skončili na místě pátém z dvanácti účastníků, což by před zahájením sezóny nehádal ani ten nejoptimičtější fanoušek. Ale po pár zápasech se začal tým formovat a výsledkově i herně zlepšovat a po podzimu jsme si s kluky dali za cíl umístění v TOP 3, které nám uniklo o 7 bodů. Obzvlášť prohra s Rychvaldem je velmi bolestná. Brambora nám utekla o pouhý bod. Bizarní na této situaci je, že čtvrté Řepiště jsme dvakrát porazili, naopak s šestým Rychvaldem dvakrát prohráli. Největší kámen úrazu byly domácí utkání. V tabulce domácích zápasů jsme obsadili až osmé místo se ziskem 16ti bodů. Kdežto venku jsme byli skoro neporazitelní. Celkové druhé místo se ziskem 24 bodů je opravdu příjemné. Venku jsme prohráli pouze s Vítkovicemi, Rychvaldem a Krásným Polem.

Nejlepší střelci týmu jsou dva Roman Barč a Matěj Geleta shodně nasbírali 18 branek a patří jim shodně dělené dvanácté místo v tabulce střelců. Vítězem je Matěj Pochyla s úctyhodným počinem 44 branek v 22 zápasech.

Oceloví muži jsou také dva. K nejvíce minutám (bráno dle soupisky nikoliv času na hřišti - hokejové střídání) nastoupili v barvách FK SK Matyáš Pánek a Jakub Ermis.

Děkuji Terce Gembalové a klukům ročníku 2005 za reprezentaci a přeji hodně štěstí ve starších žácích.

Starší žáci

Celkové umístění je místo šesté z osmi účastníků. Dělené páté místo nás stála zbytečné prohra v posledním kole v Michálkovicích. Celkově jsme v 21 zápasech získali 19 bodů. A opět jsme byli doma horší (9 bodů) a venku lepší (10 bodů).

Nejlepším střelcem týmu se stal Dominik Gluc s krásnými 25 brankami a patří mu osmé místo mezi střelci soutěže. Primát má i Terka Gembalová, která dala jedinou ženskou branku v soutěži.

Ocelovým mužem starších žáků je Vojtěch Silber, který nasbíral 1405 minut.

Celkově za starší žáky nastoupilo 22 různých hráčů, což taky zaslouží obdiv, protože většina z nich byla ročníkově ještě mladším žákem.

Děkuji Peterovi "Pecimu" Čerňavovi a Martinovi "Pertlovi" Pertlíkovi za odvedené služby a držím palce v dorostu.

Zároveň chci všem popřát krásné prázdniny a koncem srpna opět na pažitu FK SK Polanka v plné síle.

Trenér Jirka Lavický.

Výsledky 30. kola KP mužů

Poslední zápas sezóny vyhráli domácí

Český Těšín - Polanka 5:0