Famózní sezona FKSK Polanka

Fotbalová sezona 2018/2019 byla pro Fotbalový klub SK Polanka plná výzev a napětí. To vše v červnu vyvrcholilo k naší radosti v tak očekávanou oslavou nejednoho úspěchu!

Vrcholem pro nás všechny je především výkon týmu Mužů. Postup do divize je tady! Cesta k tomu byla dlouhá a mnohdy nelehká. Psal se leden roku 2008, kdy jsem přišel do Polanky s vysokou ambicí návratu k divizi, která se v Polance hrála v sezoně 1991/92. Přes 1.B třídu, 1. A třídu a kraj jsme se po dvanácti sezonách do divize dostali! Tímto bych chtěl poděkovat současným i bývalým hráčům, členům výboru, masérům, trenérům, fanouškům, sponzorům a všem, kteří se na chodu jakkoli podíleli. Děkuji za jejich podporu, píli, snahu, čas, soudržnost a komunikaci, bez které by takto velký úspěch pro tak malý klub nebyl možný.

Samotný postup jsme s nadšením oslavili, teď už se ale soustředíme na velikou výzvu, a to je divize samotná. Tímto postupem nám je umožněna také účast na celorepublikovém poháru „Mol Cup“, kde v prvním kole dne 27. července předvedeme své síly na domácí půdě s Novým Jičínem. V případě postupu nás pak čeká Frýdek-Místek, a to opět na domácím hřišti. Srdečně Vás zveme a těšíme se na Vaši podporu!

Vedle A mužů nám dělají velikou radost také naši mladší žáci, kteří suverénně vyhráli svou skupinu. Vzhledem k obstojnému počtu dětí a vysoké kvalitě hráčů, o čemž svědčí zájem největších ostravských klubů o přestup některých z nich, jsou mladší i starší žáci přihlášeni pro novou sezonu v Krajské soutěži. Domácí zápasy se budou hrát v soboty v 9.00 a 10.30 hodin. Přijďte i je podpořit!

Letos se nám dařilo napříč všemi věkovými kategoriemi. V závěsu tak nezůstali ani veteráni, kteří postoupili ve své kategorii do celorepublikového finále, které se odehrálo ve Slaném u Prahy. Gratulovat jim můžeme k vybojování 5. místa.

Vedle soustředění se na soutěž samotnou jsme neopomněli ani akce, které jsou pro náš klub již tradicí. Jednou z nich je Global Stream Cup, tedy červnový turnaj pro všechny tři kategorie přípravek. Účastnilo se 28 týmů, dohromady přes 300 dětí. O to větší radost byla našich hráčů kategorie U11, kteří se umístili na 1. místě! Děkuji všem, kteří se na organizaci podíleli a byli tak nedílnou součástí dalšího úspěšného ročníku. Během jara se odehrály další čtyři turnaje. O letních prázdnin pak tradičně mladší žáci a přípravky vyjedou na fotbalový tábor do Veřovic, kde si užijí nejen fotbalových aktivit.

Závěrem bych chtěl uvést, že si velmi vážím celkového počtu hráčů od nejmenších až po ty nejstarší. Uvědomuji si důležitost dobré základny již od těch nejmenších hráčů a jsem velmi rád, že máme v klubu tak velký počet dětí. Chtěl bych tímto poděkovat všem trenérům, kteří se dětem věnují s nadšením, a dále pak především rodičům, bez jejichž podpory by to nebylo možné.

Děkujeme také obci, se kterou máme velmi dobrou spolupráci. Plány do dalších let jsou veliké, a to především v rekonstrukci areálu, který by tak mohl v rámci obce poskytnout mnohem širší využití pro všechny občany.

Držte nám palce, ať v konkurenci Opavy, Karviné, Havířova, Třince a dalších obstojíme. Přijďte nás podpořit už 11. srpna, kdy se odehraje 1. utkání v divizní soutěži s Dětmarovicemi!

Bc. Radovan Řehulka, předseda klubu

20-10-2019 14:30