Statistiky hráčů

David Fromelius 8'
David Fromelius 14'
Vojtěch Borgosz 56'

Úvod zápasu vyšel domácím nad míru. Tak, jak se nedařilo v Háji v minulém zápasu, tak se dařilo doma. V 8. minutě vybojoval míč na středu hřiště Radomír Fukala, přihrál Davidovi Fromeliusovi, ten zatáhl míč před šestnáctku hostů a střelou do šibenice nedal šanci Břetislavu Gradkovi v brance hostů. V 10. minutě po souhře domácích hráčů zakončoval v dobré pozici Fromelius, střela neměla patřičnou razanci a Gradek ji chytil. O 4 minuty později zahráli domácí akci po pravé straně, Radomír Fukala poslal do brejku Vojtěcha Borgosze, ten nacentroval před branku na Davida Fromeliuse, který zkušeně patičkou poslal míč k levé tyči a zvýšil na 2:0. To bylo na hosty moc a začali si na hřišti nadávat. Postavení mužstev (rozdíl 11 příček) neodpovídalo výsledku. Hosté drželi většinu času míč pod svou kontrolou, ale chybělo lepší zakončení. Ve 28. minutě vybojoval míč Vojtěch Borgosz, posunul jej na Radomíra Fukalu, který nacentroval přesně na hlavu Michala Vyležíka, jenž branku přehodil. První šance hostů přišla o 2 minuty později, Martin Šrámek posunul míč na volného Jana Lukana, branku ale přestřelil. O další 2 minuty nacentroval zprava Radim Szkuta opět na Jana Lukana, jehož hlavičku vyboxoval Řehulka do bezpečí.

Hosté byli nadále aktivnější i ve druhém poločasu, první šance přišla ve 47. minutě, výkop Gradka neodlavičkoval Woznica a Lukan šel sám na Řehulku, ten byl ale úspěšnější. O 3 minuty později střílel placírkou Ondřej Matušík a trefil levou tyč. Hned z protiútoku měli podobnou šanci domácí, Fromelius zatáhl míč před šestnáctku hostů, prostrčil míč na Vyležíka, ten ale placírkou branku netrefil. V 55. minutě po centru Borgosze tečoval míč Gradek před Robinem Bartošem a díky tomu jeho hlavička mířila nad branku.  V 59. minutě se hosté dočkali, přímý kop z hranice šestnáctky trefil Dennis Christu a snížil na 2:1. Za 4 minuty pronikal v šestnáctce hostí Vyležík a byl sražen Radimem Szkutou, penalta se ale nepískala. Šanci vyrovnat měli hosté v 71. minutě, Matušík střelou z 20 metrů ale tentokrát trefil břevno.  O 4 minuty později musel likvidovat Řehulka průnik střídajícího Šustera. V závěru zápasu zahrozili domácí, výtečnou přihrávku Jakuba Kaluži zakončoval Vyležík, střelu vyrazil včasným výběhem Gradek. Michal si zpravil chuť o chvíli později, dlouhý výkop Řehulky doletěl až před šestnáctku hostí a Michal i s trochou štěstěny dokázal přehodit vybíhajícího Gradka a zvýšil na 3:1. V nastavení zahrávali hosté přímý kop těsně před šestnáctkou, pokus Jana Hrdličky skončil opět na tyči.

Polanečtí i s trochou štěstěny porazili aktuálně třetí tým tabulky a mohli se poprvé v této sezóně radovat z výhry na domácím hřišti.

Branky:  8. a 15.Fromelius, 88. Vyležík - 59. Christu ŽK: Borgosz - Maleňák, Šrámek. Rozhodčí:  Neděla – Lalík, Picmaus. Diváci: 100.

Polanka: Řehulka – Woznica, Pliska, Matěj (44. Bartoš), Slahúčka – Fukala (56. Švábík), Borgosz, Vítek (74. Andrýsek), Kaluža (88. Moučka), Vyležík (90. Ševčík) – Fromelius.

SK Dětmarovice: Gradek – Szkuta, Maléř, Hrdlička, Ligocký (61. Beilner), Schimke, Šrámek, Maleňák, Matušík (83. Berešík), Christu – Lukan (71. Šuster). Trenér: Martin Špička.