04-10-2014 10:15

David Fromelius 15'
David Fromelius 87'

První šanci zápasu měli domácí po přímém kopu Davida Fromeliuse, který nadělal problémy Richardovi Silberovi v brance hostí. O minutu později bohužel udeřilo na druhé straně. Z nenápadné akce zakončil přihrávku zprava z velkého čtverce Stanislav Burian a střelou z jedné se trefil k pravé tyči Řehulkovy branky. O minutu později pronikal obranou hostí David Fromelius, dloubákem na zadní tyč překvapil brankáře, bohužel pokus skončil těsně mimo levé tyče. V 15. minutě prošel levou stranou Radomír Fukala, zasekávačkou se zbavil Jiřího Dardy, přihrál před branku na Davida Fromeliuse, jehož střela znamenala srovnání. Za deset minut hosté opět vedli, přímý kop z levé strany proletěl několikrát tečován domácí šestnáctkou až na zadní tyč, kde stál Zdeněk Staněk a zamířil přesně. Hosté byli nadále aktivnější, ve 28. minutě zasekl v domácí šestnáctce Adam Hubeňák, odražená střela skončila u Karla Macečka, ten ale branku netrefil. O 5 minut později zakončoval centr zleva opět Zdeněk Staněk, tísněn domácí obranou ale branku netrefil.

Druhý poločas začal větší aktivitou domácích, hned ve 48. minutě vyslal přihrávku mezi obránce Radek Vítek na Jana Woznicu, ten v klidu prošel do šestnáctky hostí, akci bohužel chybělo finální zakončení. V 60. minutě zakončoval David Fromelius akci Radka Vítka a Jakuba Kaluži, střela z šestnáctky skončila nad. O 2 minuty později si narazil Radomír Fukala s Davidem Fromeliusem, střela levou skončila mimo. V 68. minutě přišel zlomový okamžik, Robin Bartoš drobným faulem uviděl druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy. Nutno podotknout, že podobné zákroky na obou stranách žlutým ohodnocením neskončily. Polanečtí se cítili ukřivděni, ale i v deseti se snažili dostat do zakončení. Hosté pak chodili do otevřené obrany a jednu z takových akcí zužitkovali v 86. minutě, kdy po centru Davida Levčíka z pravé strany srazil míč hrudí do vlastní sítě Martin Pliska. O dvě minuty později zahrávali Polanečtí přímý kop, závar před brankou hostí ale gólem neskončil. V samém závěru měli hosté možnost zvýšit skóre z penalty po faulu Radovana Řehulky na Karla Macečka. Martin Václavík trefil levou tyč.

Branky: 15. Fromelus – 6. Burian. 25. Staněk, 86. vlastní Pliska ŽK: Bartoš, Fromelius – Cesnek, Staněk. ČK: 68. Bartoš. Rozhodčí: Macrineanu – Holodňák, Čecháček. Diváci: 130.

Polanka: Řehulka – Woznica, Bartoš, Pliska, Slahúčka – Švábík (77. Andrýsek), Borgosz (31. Blahut), Vítek (86. Moučka), Kaluža, Fukala – Fromelius.

FC Odra Petřkovice: Silber – Darda, Staněk, Wozniak, Polášek – Hubeňák (59. Galus), Levčík, Burian, Václavík – Maceček. Trenér: Lubomír Adler.

Fotky ze zápasu zde.