22-05-2016 17:00
27. kolo

Hned v úvodní minutě se dostal do šance Jakub Lojek, po centru z leva ale pálil nad Řehulkovu branku. Domácí zahrozili v 5. minutě, po rohu Martina Skřehota poslal míč patou na zadní tyč Marek Jakubov, těsně ale minul. O dvě minuty později poslal Dominik Šindler do sóla Jana Švábíka, ten sám proti Klepkovi trefil jenom připraveného brankáře. V 15. minutě pronikal z levé strany Marek Jakubov, jeho dělovku zblokovali obránci k Vojtěchovi Borgoszovi, jehož střela skončila nad brankou. Ve 35. minutě pronikali domácí k brance soupeře, střela levou Davidovi Fromeliusovi nesedla a skončila na levé straně, kde poslal centr Jakub Kaluža na Dominika Šindlera, který vsítil svůj první gól v dresu FK SK. Polanečtí byli nadále aktivnější, zvýšit mohl ve 40. minutě Vojtěch Borgosz po přihrávce Marka Jakubova, ke své smůle opět netrefil prostor mezi třemi tyčemi. V závěru poločasu vytáhl Klepek přímý kop Jakuba Kaluži mimo branku.

Hosté mohli vyrovnat v 66. minutě, po rohu se k míči dostal Karol Šlavka a trefil místo, kde stál Řehulka. Zvýšit na 2:0 mohl po zklepnutí Pavla Cirkla Marek Jakubov, střela z 74. minuty ale postrádala větší razanci a Klepek ji bez větších problémů chytil. Další šanci měl o minutu později David Fromelius, po centru Martina Skřehota z pravé strany na míč nedosáhl. A tak přišla pro domácí pohroma. O minutu později po přímém kopu z půlky hřiště na míč vyskočil nejvíce kapitán hostů Lukáš Rac a hlavou přehodil Řehulku. Aby toho šoku nebylo málo, tak o tři minuty později se řítili od půlky na Řehulku dva hráči, z nichž střídající Peter Kiška poslal míč k pravé tyči a otočil skóre utkání. Situaci předcházela sporná situace, kdy oba hráči vybíhali z možného ofsajdu. Polanečtí mohli vyrovnat až v samém závěru, po rohu Radomíra Fukaly zakončoval Nikola Andrýsek a následně Pavel Cirkl vedle.

Branka: 35. Šindler – 76. Rac, 79. Kiška. ŽK: Rusek, Mendrok Rozhodčí: Svoboda – Ham, Matějek. Diváci: 100.

FK SK Polanka: Řehulka – Woznica, Andrýsek, Liška (88. Cirkl), Kaluža – Šindler (63. Cirkl), Skřehot, Jakubov (62. Borgosz), Ševčík (62. Fukala) – Fromelius, Švábík (46. Fukala). Trenér: Pavel Cirkl.

FC IRP Český Těšín: Klepek – Rusek (90. Alexa), Rac, Kupczak, Bolek – Konečný (89. Bolec), Sostřonek, Šlavka, Zogata (68. Kiška) – Mendrok, Lojek (86. Szkutek). Trenér: Richard Beneš.

Fotky ze zápasu Polanka - Český Těšín zde.