25-10-2014 14:00
12. kolo

82' David Fromelius

První šanci zápasu měli domácí v 8. minutě, kdy Vojtěch Zábelka prostrčil míč mezi obranu hostí na Antona Fizka. Jeho pokus zmařil Radovan Řehulka včasným výběhem a míč vyrazil. Domácí byli nadále aktivnější a častěji se dostávali do zakončení. V 16. minutě měl první ze svých šancí Martin Vlachovič, jeho střelu vyrazil Řehulka na roh. Po něm se domácí i s trochou štěstí dostali do vedení, odražený míč se dostal k Lukáši Mendrokovi, jeho výstavní střela z jedné zpoza šestnáctky skončila v síti. O minutu později to mohlo být 2:0, to by ale musel překonat Vlachovič Řehulku, který jeho pokus opět vyrazil na roh. A do třetice Vlachovič neuspěl proti Řehulkovi v 26. minutě, kdy zakončoval rychlý brejk domácích. Polanečtí se tlačili před branku domácích, ale chybělo zakončení, centry odvraceli domácí obránci do bezpečí. Ve 32. minutě centroval/střílel Vojtěch Borgosz s pravé strany a míč skončil na boční síti. Ke konci poločasu zfauloval domácí Šlavka Radka Vítka, nervy neudržel Nikola Andrýsek, který do Šlavky strčil a po 2. žluté nepochopitelně oslabil vlastní mužstvo.

Hra v deseti Polaneckým naopak prospěla a hráli aktivněji než v prvním poločasu. Šanci vyrovnat měli hosté v 47. minutě, centr zleva střídajícího Jana Švábíka si málem srazil do vlastní sítě Lukáš Rac. Další šanci připravil Jakub Kaluža Davidovi Fromeliusovi, jeho zakončení už bylo ale z úhlu a Filip Klepek v brance domácích střelu dokázal vyrazil. V 66. minutě pronikal Jan Švábík, přesně načasovanou přihrávku pro Davida Fromeliuse a jeho střela bohužel k vyrovnání nevedla. O 5 minut později centroval Jakub Kaluža zleva, míč prošel až na druhou stranu k Vojtěchovi Borgoszovi, jehož zakončení postrádalo razanci a Klepek míč pohodlně chytil .V 82. minutě zfauloval Rac Fromeliuse před domácí svatyni. Sám postižený se k míči postavil a tvrdou střelou poslal míč k levé tyči a vyrovnal na 1:1. Domácí opět ožili a začali se tlačit před Řehulkovu branku. V 86. minutě vytáhl Řehulka bravurní zákrok proti střele Filipa Przycka z 20. metrů. V samém závěru utkání Polanečtí neudrželi míč na svých kopačkách, míč se dostal Lukáši Mendrokovi, který střelou a a s pomocí teče Robina Bartoše dokázal zápas rozhodnout pro domácí.

Závěr zápasu byl pro Polanecké až moc krutý, za předvedený výkon v druhém poločase si bodovat zasloužili. Takhle musí nadále čekat na první body z Českého Těšína.

Branky: 16. a 90+1. Mendrok - 82. Fromelius. ŽK: Rac, Šlavka, Hradečný - Andrýsek. ČK: 43. Andrýsek. Rozhodčí: Novák - Čuba, Kielar. Diváci: 150.

FC IRP Český Těšín: Klepek - Fizek, Rac, Stanowski, Bolek - Lojek (78. Hanzlík), Zábelka (72. Przycko), Mendrok, Šlavka (56. Konečný), Hradečný - Vlachovič (61. Trybulec). Trenér: Čestmír Kročil.

Polanka: Řehulka - Woznica, Pliska, Moučka (65. Bartoš), Matěj (61. Vyležík) - Borgosz (82. Blahut), Andrýsek, Vítek, Kaluža, Fukala (46. Švábík) - Fromelius.