31-03-2019 15:30

Roman Bartoš 31'
Tomáš Gajďok 81'
Tomáš Gajďok 90'

První šancí zápasu měli hosté po rohu hlavičkoval Gistinger přesně do branky, ale radost hostům překazil na brankové čáře Koutný, kdy vyhlavičkoval míč do bezpečí. O chvíli později zahrozili domácí. Talián centroval z levé strany a Kalužovu střelu vytáhl Stach mimo. O minutu později pálil z hranice šestnáctky Ševčík. Stach jeho pokus opět vyrazil do bezpečí. V 13. minutě prošel přes domácí obranu Marek, prostřelil Řehulku, ale míč skončil na tyči. V 29. minutě vystihl rozehrávku hostí Skřehot, poslal míč na volného Ševčíka, jehož dělovku Stach vyrazil na mimo. O dvě minuty později ztratili hosté míč na útočné polovině, domácí rychle založili brejk Taliánem, na jehož konci byla přihrávka Kaluži a skluz Bartoše za záda brankáře hostí.

Druhý poločas začal náporem hostí. V 50. minutě to zkoušel z hranice šestnáctky Stelbel, mířil ale mimo. V 67. minutě se už hosté se štěstím dočkali. Průnik po pravé straně a zakončení střídajícího Jaworka usměrnil do vlastní branky Koutný. O tři minuty mohli domácí vstřelit branku. Centr Koutného napálil z jedné Bartoš nad branku. V 75. minutě centroval Šindler na Kalužu, ten prošel mezi obránci a jeho dělovku vytáhl Stach na roh. Po něm zakončoval hlavou Talián, brankář hostí míč vytáhl opět na další roh.  Polanečtí se stále častěji tlačili před branku soupeře, ale chybělo přesné zakončení. V 90. minutě zahrával roh Miko, míč se dostal na druhou stranu, kde jej vybojoval Talián. Nacentroval jej zpět před branku, Stach stačil míč vyrazit před sebe přesně k nohám Gajďoka, který z jedné napálil míč do branky a zajistil domácím tři body.

Branky: 31. Bartoš, 90. Gajďok – 68. Koutný (vlastní). ŽK: Gajďok - Stebel. Rozhodčí: Čuba – Folvarčný, Vojkovský. Diváci: 150.

FK SK Polanka: Řehulka – Koutný, Andrýsek, Šustr, Gajďok – Surovec (64. Šindler), Skřehot, Talián (92. Uher), Kaluža (78. Miko) – Ševčík, Bartoš. Trenér: Tomáš Černín.

TJ Havířov-Dolní Datyně: Stach – Kučera, Pištěk, Baláž (31. Kodenko), Kaduch - Rozsíval, Cenek (72. Čopák), Stebel, Cileček (59. Jaworek),  Gistinger - Marek. Trenér: Richard Beneš.

Fotky ze zápasu FK SK Polanka - TJ Havířov-Dolní Datyně zde.