23-08-2014 10:15

Vojtěch Borgosz 88'

První zápas Polaneckých na domácím hřišti zahájila minuta ticha za zesnulého Františka Humla. Utkání přálo počasí, ale moc diváků nepřitáhlo.

Předvedená hra obou soupeřů nebyla moc zajímavá. Většinou se hrálo od šestnáctku po šestnáctku a chyběla zakončení. První větší šanci přinesl až závěr poločasu, kdy na brankové čáře vyhlavičkoval pokus hostů Dalibor Slahúčka na roh.

Druhý poločas už byl o trošičku lepší, v 50. minutě zakončoval centr z pravé strany Michal Němec a donutil Radovana Řehulku k vynikajícímu zákroku. Domácí mohli mít šanci chvíli po té, Michal Vyležík (následně faulován skluzem zezadu) vysunul do brejku Jana Švábíka. Toho zastavil s pomocí držení Michal Střižík. Píšťalka sudích byla v obou případech němá a hosté mohli v klidu pokračovat ve hře. Podobnou šanci připravil pro Jana Švábíka v 58. minutě Jan Blahut, výstavním pasem ho vyslal do zakončení, střelu na vzdálenější tyč pak vytáhl Zdeněk Jež konečky prstů na roh. Známé pravidlo "Nedáš, dostaneš!" se ukázalo v 62. minutě, odvrácený míč domácí obrany se dostal k Michalovi Chlebkovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Polanečtí zvýšili aktivitu, ale žádná velká šance z toho nebyla. Závěr zápasu byl poněkud nervózní, čemuž přispěly i některé výroky sudího. Velké emoce hlavně vzbudil zákrok zezadu Michala Chlebka, za který mohl dostat 2. žlutou kartu a předčasně se pakovat pod sprchy. Sudí odpískal pouze faul, bez karetního opomenutí. Poslední šanci vyrovnat měli Polanečtí v 85. minutě, přetažený roh na zadní tyč vrátil před branku Jan Švábík, míč byl blízko brankové čáry, kde jej hosté odvrátili do bezpečí. Polanečtí tak prohráli svůj první domácí zápas. Předvedená hra byla daleko za očekáváním a nenavázala na předchozí zápasy.

Branka: 62. Chlebek. ŽK: Borgosz - Junga, Chlebek, Preči, Střižík. Rozhodčí: Zelník - Kantor. Jahoda. Diváci: 130.

Polanka: Řehulka - Woznica, Pliska, Matěj, Slahúčka (85. Bartoš) - Ševčík (65. Fukala), Andrýsek, Blahut (85. Moučka), Borgosz, Švábík - Vyležík.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí: Jež - Střižík, Junga, Křiva, Prokeš - Papřok, Fajčák, Chlebek, Preči, Žáček - Němec. Trenér: Pavel Smatana.

Fotky ze zápasu zde.