05-04-2015 15:30

Utkání se odehrálo za chladného počasí, hráči byli při nástupu na hřiště zasypání krupami. První šanci zápasu měli domácí ve třetí minutě, střelu z hranice velkého čtverce Tomáše Janoška zastavil Tomáš Hejdušek. Na druhé straně mohl otevřít skóre zápasu po vysunutí Radomírem Fukalou David Fromelius. Jeho střela po zemi ale těsně minula pravou tyč. Domácí zahrozili ve 28. minutě, centr z pravé strany vyrazil Radovan Řehulka mimo šestnáctku, kde z jedné vystřelil Petr Kremzer mimo branku. Na druhé straně mohl zakončit Ondřej Liška v domácí šestnáctce mu ale míč před zakončením ukopl Petr Tomis. Domácí měli smůlu na zranění, v prvním poločase přišli o dva hráče. Nejprve musel střídat po svalovém zranění kapitán David Zbořil a do druhého poločasu ani nenastoupil Marek Režnar, který od něj převzal kapitánskou pásku.

Druhý poločas byli aktivnější domácí. Tomu pomohlo i vynucené přesunutí stopera Kolenka do útoku. Ten sbíral míče a rozdával je spoluhráčům. Domácí se stále častěji tlačili do zakončení, ale chyběla větší šance. Ta přišla ve 63. minutě kdy Radovan Řehulka vyrazil střelu Petra Tomise, následnou dorážku poslali domácí vedle. V 71. minutě vyrazil Řehulka střelu Jakuba Kolenka ze 16. metrů. O dvě minuty už Řehulka kapituloval, centr z pravé strany zakončoval z jedné právě Kolenko a potěšil domácí příznivce. Polanečtí se nemohli dlouho prosadit do zakončení. V 89. minutě zblokoval domácí obránce střelu Davida Fromeliuse na roh. O chvíli později musel skluzem zachraňovat na brankové čáře Tomáš Hejdušek a to se ukázalo jako důležitý moment. V 1. minutě nastavení totiž vyrovnal střelou po rohu Jakub Kaluža a rozesmutnil domácí fanoušky.

Branky: 73. Kolenko - 90+1. Kaluža. ŽK: Kolenko - Andrýsek, Hejdušek. Rozhodčí: Futerko - Bátrla, Picmaus. Diváci: 100.

TJ Sokol Markvartovice: Polašek - Janoško, Tomis, Kolenko, Potůček - Opatřil, Červeňák, Režnar (46. Stepek), Slavík, Kremzer, Zbořil (18. Matyášek). Trenér: Petr Veselý.

FK SK Polanka: Řehulka, Woznica, Hejdušek, Matěj (80. Ševčík), Liška, Koňařík, Kaluža (92. Oleš), Andrýsek, Mašlanka (70. Borgosz), Fukala (62. Schwarz) - Fromelius.

Fotky ze zápasu zde.