04-09-2022 16:00
5. kolo

Petr Hluchý 62'
Votjěch Kolaska 66'

První šanci zápasu měli domácí hned v první minutě. Placírku Dybala po rohu Rončky chytil Studený. O čtyři minuty později pálil z 25 metrů Leibl a netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Hosté poprvé ohrozili branku ve 20. minutě, kdy zahrával přímý kop Kušnír. Řehulka ale jeho pokus chytil. Ve 32. minutě nacentroval Musila míč před branku, Římánek si jej zpracovával na prsa, ale trochu mu uskočil míč. Následný závar pak skončil rohem. Z něj pak domácí opět zahrozili, ale závar před brankou hostí neproměnili ve vedoucí branku. O dvě minuty později centroval pronikající Tížek z pravé strany, míč se dostal k volnému Rončkovi, jehož dělovku vyrazil Studený na roh. Z něj pak míč putoval na šestnácku, kde pálil Hluchý a donutil brankáře hostí k dalšímu skvělému zákroku. Z dalšího rohu pak míč spadnul na Římánka a od něj do tyčky. Závar domácích pokračoval a po dalším rohu a střele Leibla vyrazil Studený míč pod nohy Coufala, který byl moc blízko aby stihl zareagovat líp a balón se od něj odrazil k obránci a od něj do bezpečí. Ve 41. minutě se opět projevilo známé pravidlo: „Nedáš, dostaneš!“. Domácí nebyli schopni na své polovině poslat míč do bezpečí a po sérii nepovedených odkopů a prohraných soubojů se míč dostal od Blažka k Schwarzovi, jehož střelu ještě tečoval Kolaska za Řehulkova záda.

Polanečtí se snažili o rychlé vyrovnání, ale opět jim nebylo přáno. V 50. minutě vyslal Coufal Paprskáře, jehož centr před branku promáchl v dobré pozici Římánek. V 57. minutě přišel pro domácí další šok. Aut Galuse prošel na Hanela, ten se štěstím prostrčil míč na Schwarze, jehož přihrávku před branku poslal krásně na zadní tyč Rončák. V 62. minutě snížil hlavou na 1:2 Hluchý, který zužitkoval krásný centr Coufala z pravé strany. V 66. minutě se konečně na domácí usmálo štěstí, Kolaska centroval z 30 metrů a jeho pokus tečoval Schwarz tak nešťastně, že míč obloučkem skončil za Studeného záda. O tři minuty později už mohli domácí vést, Kuča po samostatném průniku šel sám na Studeného, brankáře hostí sice přehodil, ale branku netrefil. Za další minutu nezakončil Kuča centr Rončky a míč skončil mimo. V 73. minutě měli domácí opět velkou šanci, po rohu Rončky míč přeletěl na druhou stranu, kde jej Hluchý vrátil před branku a Coufal trefil hlavou tyč. Z dalšího závaru se pak k zakončení dostal Dybal a Studený opět čaroval a míč vyrazil. V 77. minutě nacentroval Hluchý na volného Kuču, jehož hlavička postrádala razanci a Studený míč bez problémů chytil. Další velkou šanci měli domácí o pět minut později. Musila doběhl míč po dlouhém centru Hluchého, přihrál před branku na Kuču, který se z jedné netrefil. O minutu později ztratil míč na domácí polovině Kolaska, Blažek potáhl míč před branku, přihrál Schwarzovi, jehož střelu vyrazil Řehulka do bezpečí. V 89. minutě prošel po pravé straně Schwarz, přihrál volnému Rončákovi, který sám proti Řehulkovi selhal a domácí brankář míč na dvakrát chytil. O minutu později pak po centru Hluchého vrátil míč do ohně Katschmarz. Dybalova střela se odrazila k Coufalovi, a ten trefil na brankové čáře Studeného.

Branka: 62. Hluchý, 66. Kolaska – 41. Schwarz, 58. Rončák. ŽK: Hanel, Blažek, Studený. Rozhodčí: Kaloč – Jurajda, Krupa. Diváci: 132.

FK SK Polanka: Řehulka – Paprskář, Coufal, Dybal, Rončka – Tížek (64. Urban), Leibl (64. Katschmarz), Kolaska, Hluchý, Musila – Římánek (55. Kuča). Trenér: Lubomír Adler.

FC Slavoj Olympia Bruntál: Studený – Galus, Kušnír, Vojtík, Goněc – Schwarz, Hanel, Unverdorben (58. Slavík), Blažek, Knapp (80. Chudý) – Rončák (90+2. Hurajt) . Trenér: Martin Kotala.

Fotky ze zápasu FK SK Polanka - FC Slavoj Olympia Bruntál zde.