11-09-2022 10:00

60' Jaroslav Paprskář
    70' Adam Leibl
    93' Votjěch Kolaska

Úvod zápasu začal smolně pro hosty. Hned v první minutě se zranil Hluchý a po ošetření byl schopen dohrát aspoň poločas.  První šanci zápasu si vytvořili domácí. Přímý kop Vrány vytáhl Řehulka na roh. O tři minuty později zahrával přímý kop na druhé straně Rončka. Na jeho centr mezi obranu a brankáře ale těsně nedosáhl nabíhající Paprskář. Ve 29. minutě se už měnilo skóre. Rončka zahrál další ze svých povedených rohů do malého čtverce a míč se po souboji Kuči s domácím obráncem odrazil od překvapeného Výmoly a skončil za zády Pobořila. Branka byla přiznána Kučovi. Domácí mohli vyrovnat v 36. minutě. Na centr Smilka z levé strany nedosáhl Výmola a dorážku Macíčka vyrazil Dybal na aut.

Ve druhém poločasu udělali oba soupeři změny. Pro zranění odstoupil na straně domácích kapitán Výmola a na straně hostí Hluchý. Místo něj se na hřišti ukázal Milan Urban, který ve Valašském Meziříčí působil před přestupem do Polanky. Hned v 48. minutě byl Urban u šance s Tížkem, se kterým si narazil míč a Tížek trefil levou tyč. Další šanci měli hosté v 55. minutě. Musila prošel po levé straně, předal míč Rončkovi, který přihrál Kolaskovi. Ten zamířil na zadní tyč a jeho pokus vytáhl Pobořil konečky prstů na roh. V 71. minutě prošel se štěstím po levé straně Rončka, přihrál Kučovi, ten ale v dobré pozici přestřelil. Domácí sice měli míč častěji na kopačkách, ale do vyložené šance se moc nedostávali. Střely na bránu zblokovala obrana hostí a centry ze stran a následná zakončení skončily mimo branku. Jako například hlavička Macíčka v 73. minutě. V 90. minutě vybojoval míč výborným skluzem Urban, šel z velkého úhlu na branku a střelu na zadní tyč mu konečky prstů vyrazil Pobořil na roh. Radost si ale Milan spravil v samém závěru, kdy nacentroval přímý kop přímo na hlavu Kolasky a ten jej poslal k pravé tyči. Polanečtí se tak mohli poprvé radovat ze tří bodů v sezóně 2022/2023.

Branka: 29. Kuča, 90+3. Kolaska. ŽK: Smilek, Pobořil, Hrdlička – Hluchý, Paprskář, Leibl. Rozhodčí: Labaš – Malý, Janeček. Diváci: 149.

Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí: Pobořil – Macíček, Němec, Švec, Hrdlička – Vozák (79. Sovák), Žilinský, Pobořil, Vrána – Výmola (46. Veselý), Smilek. Trenér: Petr Masařík.

FK SK Polanka: Řehulka – Paprskář, Coufal, Dybal, Rončka – Tížek (89. Hon), Leibl, Kolaska, Hluchý (46. Urban), Musila (90+2. Matyska) – Kuča (85. Římánek). Trenér: Lubomír Adler.

Fotky ze zápasu Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí - FK SK Polanka zde.

Záznam utkání na TV COM zde.