18-04-2015 16:00
22. kolo

Úvod zápasu začal náporem domácích, po většinu času drželi míč na svých kopačkách a hnali se do zakončení. První velkou šanci otevřít skóre měl Jan Lukan, přímý kop z levé strany zakončoval hlavou a jeho pokus vyrazil Řehulka mimo. V 16. minutě se blýsknul Řehulka dalším parádním zákrokem, po centru Ondřeje Matušíka zakončoval hlavou Martin Šrámek. O 2 minuty později už se domácí radovali. Po rohu zprava na vzdálenější tyč se míč vrátil před branku k Ondřeji Matušíkovi a ten hlavou otevřel skóre utkání. Ve 25. minutě už to bylo 2:0, vše začalo špatným odkopem Řehulky a skončilo hlavou Jana Lukana. Domácí byli nadále aktivní, což se nedalo říct o Polaneckých. za první poločas nevystřelili ani na bránu! Ke konci poločasu měl šanci opět Lukan, po centru Zdeňka Kadlčáka zakončoval z šestnácti metrů vedle.

Druhý poločas začal náporem hostů, po rohu ve 47. minutě zahrál Martin Šrámek rukou ve vápně a kopala se penalta. Jan Polach v brance domácích ale střelu Davida Fromeliuse vyrazil. Akce ale neskončila, míč se odrazil k Janu Woznicovi, ten poslal míč zpět před branku, kde se střídajícímu Janu Švábíkovi podařilo na dvakrát snížit na 2:1. Polanečtí ožili, natož domácí byli nervóznější. V 61. minutě pronikal před branku domácích Jan Koňařík, byl zfaulován, ale míč se odrazil k Janu Woznicovi, jehož střela z jedné postrádala větší přesnost. O 4 minuty později mohli domácí zvýšit svůj náskok. Po rohu zakončoval hlavou opět Lukan, naštěstí do míst, kde stál Řehulka. Za další 4 minuty se už dočkal, po chybě Tomáše Hejduška šel sám na Řehulku, obešel jej a zakončil do prázdné branky. V 74. minutě vypálil dělovku z 35 metrů Tomáš Hejdušek a nadělal velké problémy Janu Polachovi, jenž jeho pokus zlikvidoval na 2x až na brankové čáře. O další minutu později vypálil dělovku David Fromelius, tu Polach vyrazil mimo. Další šanci snížit měl David Fromelius v 83. minutě, přímý kop, bohužel trefil pouze náruč Polacha. Hosté se až do konce zápasu snažili aspoň o snížení, ale nebylo jim přáno. Hlavně díky špatnému prvnímu poločasu přišli o lepší výsledek.

Branky: 18. Matušík, 25. a 69. Lukan - 47. Švábík. ŽK: Šrámek, Hrdlička, Matušík, Schimke, Wenglorz - Matěj. Rozhodčí: Viščor - Kantor, Broskevič. Diváci: 100.

SK Dětmarovice: Polach - Schimke, Zielonka, Hrdlička, Holý - Matušík (76. Wenglorz), Maleňák, Kadlčák (82. Maléř), Beilner (67. Derik), Šrámek, Lukan (83. Ligocký). Trenér: Martin Špička.

FK SK Polanka: Řehulka - Woznica, Andrýsek, Hejdušek, Liška - Koňařík, Matěj (78. Ševčík), Kaluža (87. Oleš), Borgosz, Fukala (46. Švábík) - Fromelius.