16-04-2023 16:00
18. kolo

31' Lukáš Tížek
    34' Jaroslav Paprskář
    70' Tomáš Kirschner
    87' Jakub Švrčina
    96' Lukáš Tížek
    96' Štěpán Hon

Domácí začali první poločas aktivněji. V 9. minutě prošel po levé straně Rončák, jeho střelu vytáhl Švrčina na roh. Ve 14. minutě se po přímém kopu dostal odražený míč ke Kušnírovi a ten trefil placírkou tyč. Hosté se osmělili o chvíli později. Po průniku Tížka a centru Twardzika netrefil hlavou Eliáš Hon prostor mezi třemi tyčemi. Ve 24. minutě pálil z jedné na druhé straně Goněc. Těsně minul levou tyč. O čtyři minuty podržel hosty Švrčina, kdy chytil hlavičku Modelského. Ve 31. minutě se dostali hosté do vedení po povedené akci Eliáše Hona, Twardzika a centru Musily překonal střelou z jedné Tížek Studeného v brance Bruntálu.

V 52. minutě po průniku Twardzika mohl střílet Eliáš Hon, ale nepřesně přihrál. Následně střílel Tížek, ale Studený byl připraven. O dvě minuty později střílel po přihrávce Rončáka na druhé straně Schwarz, ale minul. V 72. minutě využil zaváhání obrany hostů Slavík, ale pálil nad branku. V 83. minutě prošel sám po pravé straně Musila, jeho pokus skončil na tyči a následná dorážka Kuči mířila mimo. Musila se při zakončení zranil a musel střídat. Závěr zápasu byl nervózní z obou stran. Klid hostům dala branka na 0:2, kdy Štěpán Hon využil přihrávku Kirschnera a sám proti Studenému nezaváhal. Po odpískání konce utkání byli vyloučeni Tomášek a Twardzik na obou stranách za požďuchování.

Branky: 31. Tížek, 90+6. Hon. ŽK: Blažek, Modelský, Kušnír – Paprskář, Adler (trenér), Kirschner, Švrčina, Tížek. ČK: Tomášek (po zápase) – Twardzik (po zápase). Rozhodčí: Janeček – Smýkal, Pavlica. Diváci: 368.

FC Slavoj Olympia Bruntál: Studený – Galus, Vojtík, Kušnír, Goněc – Schwarz, Hanel, Blažek, Ostrák (67. Chudý) – Rončák (67. Slavík), Modelský (90. Tomášek). Trenér: Petr Kostelník.

FK SK Polanka: Švrčina – Twardzik, Dybal, Leibl, Jaroš (75. Fusek) – Eliáš Hon (62. Kirschner), Paprskář, Dohnal, Hluchý (62. Kuča), Tížek – Musila (86. Štěpán Hon). Trenér: Lubomír Adler.

Fotky ze zápasu FC SO Bruntál - FK SK Polanka zde.