29-04-2023 10:15

45' Dominik Kuča
    91' Jakub Švrčina
    95' Petr Hluchý

První šanci měli hosté v 8. minutě, střelu Kuči ale domácí obrana zblokovala na roh. V 10. minutě se po faulu Dohnala na pronikajícího hráče kopala penalta. K ní se postavil bývalý hráč Polanky Tomáš Madgon a napálil míč pod břevno a otevřel skóre utkání. V této části utkání byli domácí lepší a vytvořili si pár nadějných šancí. K zakončení chyběl kousek, případně střely mířily vedle. Ve 30. minutě se obtočil Byrtus okolo Tížka a provětral Švrčinu, který míč vyrazil do bezpečí. Hosté převzali iniciativu ve 34. minutě. Eliáš Hon prošel po pravé straně, nacentroval před branku na volného Kirschnera, jenž z otočky pálil nad. Před koncem poločasu hosté vyrovnali po postupné akci, kdy po centru Hluchého prostřelil Huba z jedné Kuča.

V 52. minutě centroval Fusek z levé strany a míč skončil na břevnu domácí branky. V 57. minutě rozvířil emoce na hřišti domácí Hurta, jenž šlápnul na záda Eliáše Hona. Kupodivu všech uviděl jenom žlutou kartu. V 67. minutě pak hlavičkoval Magdon po centru Filipa Gaži a donutil Švrčinu ke skvělému zákroku. V 71. minutě hosté otočili skóre utkání. Po rohu Kirschnera zakončil hlavou opět Kuča. Další rozvíření emocí přinesla 87. minuta, Kuča přešel přes Nipperta a byl zfaulován. Kuča by šel sám na branku a Nippert za svůj zákrok viděl jenom žlutou kartu. Další šance už do konce zápasu nepřišly a hosté se mohli radovat ze tří bodů.

Branka: 11. Magdon (z pen.) – 45. a 71. Kuča. ŽK: Hurta, Gaži, Nippert – Gajďok, Dohnal, Kirschner, Adler (trenér), Švrčina, Koutný (asistent), Hluchý. Rozhodčí: Brázdil – Labaš, Matulík. Diváci: 125.

FK Nový Jičín: Hub – Jež, Nippert, Gaži Martin (81. Kachel), Gaži Filip – Byrtus (66. Vahalík), Zagol, Magdon, Janovský, Hurta (66. Staněk) - Nieslanik. Trenér: Martin Švterka.

FK SK Polanka: Švrčina – Hluchý, Dybal, Gajďok – Jaroš (71. Kobza), Dohnal, Kirschner, Tížek – Eliáš Hon (85. Štěpán Hon), Kuča, Fusek (93. Rončka). Trenér: Lubomír Adler.

Fotky ze zápasu FK Nový Jičín - FK SK Polanka zde