09-06-2023 17:00
26. kolo

40' Lukáš Tížek
    54' Štěpán Hon

Před posledním výkopem sezóny 2022/2023 domácí uspořádali rozlučku s dlouholetou oporou Marcelem Cudrákem, pro kterého to byl poslední zápas kariéry. Mužstvo pod vedením bývalého trenéra Polanky Reného Vojtěška mohlo jít hned v úvodu do vedení. Ve druhé minutě to byl právě Cudrák, který pálil v pokutovém území na branku. Jeho střela byla zblokovaná na roh. Ve 12. minutě se zastřeloval Tížek. Jeho pokus z dálky vyrazil Zifčák na roh. O dvě minuty později zahrával Dydowicz přímý kop a po hlavičce jednoho z domácích skončil míč na břevně. Hosté mohli skórovat o chvíli později. Hluchý vysunul za obranu Eliáše Hona a jeho střela skončila na pravé tyči! Další obrovskou šanci měl Musila, který sám proti Zifčákovi zaváhal a domácí opora jeho pokus vyrazila. Další festival zahozených šancí pokračoval v 25. minutě, kdy Eliáš Hon během sám na domácí branku a trefil dobře připraveného Zifčáka, který střelu vyrazil na roh. O dvě minuty později vybídnul nepřesnou přihrávkou Hluchý Cudráka k brejku, a jeho střelu vyrazil krásným zákrokem Švrčina na roh. Další šanci skórovat měl Cudrák ve 30. minutě. Průnik po levé straně a zakončení vyrazil Švrčina a dorážka Kostery skončila mimo. O čtyři minuty později přihrával na druhé straně před branku Musila, Kuča z malého vápna překopnul branku. Ve 40. minutě se už diváci dočkali branky. Tížek dostal centr od Dohnala, navedl si míč na střed a z dálky dělovkou překonal Zifčáka.

Druhý poločas už tolik šancí nenabídnul. Oba týmy prostřídaly hráče, aby si zahráli i ti méně vytížení. V 54. minutě zvýšil na 0:2 Štěpán Hon, kdy využil krásný balón za obranu od Hluchého. Polanečtí byli do konce utkání častěji na míči, ale žádná z nadějných akcí neskončila lepším zakončením.

Poslední zápas sezóny skončil vítězstvím Polanky 0:2 a s konečnými 36 body skončila ve středu tabulky.

Branky: 40. Tížek, 54. Štěpán Hon. Bez karet. Rozhodčí: Prokůpek – Zapletal, Pavlica. Diváci: 100.

Slezský fotbalový club Opava „B“: Nemček – Šeba, Mikulenka, Blažej, Dušek – Židek, Wojatschke (51. Rolný), Gorčica, Celta – Veselý, Dostál. Trenér: Zdeněk Partyš.

FK SK Polanka: Švrčina – Twardzik, Leibl, Dybal, Hluchý, Tížek – Musila (63. Eliáš Hon), Kobza, Kirschner – Fusek (63. Štepán Hon), Kuča. Trenér: Lubomír Adler.

TJ Břidličná: Zifčák – Jelínek – Pančochář (60. Kutty), Berger (60. Češek), Můčka – Adamovský (60. Knapp), Kostera, Hoffmann, Pavlíček (46. Mlčoušek) – Dydowicz, Cudrák (72. Moravec). Trenér: René Vojtěšek.

Fotky ze zápasu TJ Břidličná - FK SK Polanka zde.