30-05-2015 17:00

85' Ondřej Liška
    91' Radovan Řehulka
    91' Tomáš Hejdušek

Polanečtí nastoupili v pozměněné sestavě, chyběli Woznica, Schwarz pro pracovní vytíženost a Andrýsek za trest z předchozího zápasu. Do kádru se vrátil Robin Bartoš, který nastoupil v základní sestavě a bylo vidět, že fotbal hrát nezapomněl. Utkání ani nepřálo počasí, silný déšť doprovázel i vítr, který často měnil směr míče, hlavně v první půli.

V první půli byli aktivnější hosté, tlačili se před branku domácích, ale chybělo zakončení. První šanci měl v 17. minutě David Fromelius, po centru z levé strany pálil z jedné nad. O 3 minuty později se střela Vojtěcha Borgosze odrazila k Jakubovi Kalužovi, jeho pokus zablokoval až domácí obránce. Ve 24. minutě zahrozili domácí, přímý kop Ivana Martinčíka musel vyboxovat Radovan Řehulka na mimo. Ve 29. minutě utekl domácím obráncům po pravé straně Jan Švábík, poslal míč před branku na dobíhajícího Jakuba Kalužu, ten i s trochou štěstěny otevřel skóre utkání. Další šanci měli Polanečtí o 10 minut později, rychle rozehraný aut Jana Švábíka skončil u Jakuba Kaluži, ten míč zatáhl do domácí šestnáctky a poslal míč na Jakuba Ševčíka. Před ním musel hasit požár obránce a poslal míč na roh.

Ve druhém poločasu hosté již tak aktivní nebyli a snažili se ubránit důležitý náskok. Domácí si vytvořili šanci v 55. minutě, průnik Františka Hanuse byl zakončen střelou, kterou musel Řehulka vyrazit mimo branku. O 5 minut později si pohrál s domácí obranou Jakub Ševčík, obráncům nasadil dvoje housle a jeho střelu musel Vladimír Pecha konečky prstů vyrazit na roh. Z něj pak měli Polanečtí velkou možnost zvýšit, trma vrma skončila vykopnutím míče z brankové čáry domácím kapitánem Kohutem. Další branka již nepadla a Polanečtí si odvezli velice důležité 3 body,

Branka:  29. Kaluža. ŽK: Pecha, Stoszek - Řehulka, Liška, Bartoš, Borgosz, Hejdušek, Švábík. Rozhodčí: Takáč - Mankovecký, Potiorek. Diváci: 50.

TJ Vendryně: Pecha - Kohut, Martinčík, Buzek, Pojcik (72. Broda) - David, Hanus, Stoszek, Jakub - Baron, Vlachovič. Trenér: Zdeněk Černek.

FK SK Polanka: Řehulka, Liška, Matěj, Hejdušek, Fukala - Ševčík, Borgosz, Bartoš (78. Mašlanka), Kaluža - Švábík (89. Klimek), Fromelius (64. Klemiš).

Fotky ze zápasu zde.