03-09-2023 16:00

David Berek 92'

Hosté přijeli i bývalými Polaneckými hráči, Jiřím Bednářem a Romanem Bartošem. Jirka Bednář nastoupil od základu a Roman plnil funkci hrajícího trenéra. První šanci v zápasu měli hosté ve druhé minutě. Na centr z levé strany si naběhl Bednář, ale mířil těsně vedle. Polanečtí zahrozili ve 4. minutě Kirschner z 20 metrů mířil nad branku. O čtyři minuty později centroval z pravé strany Hrabec a nabíhající Macura trefil hlavou do břevno. V 16. minutě se uvolnil na levé straně Rončka, poslal míč před branku, kde Musila mířil nad. Ve 26. minutě si navedl míč před šestnáctku Tížek, ale střele chyběla přesnost a pro Hamzu neznamenala větší problémy. O dvě minuty později prošel Twardzik po pravé straně, nacentroval před branku a hlavičkující Rončka mířil vedle brány. Ve 33. minutě prošel sám před domácí branku Bzirský, míč si zaseknul a jeho střela skončila těsně vedle pravé tyče. Ve 36. minutě na druhé straně centroval Twardzik na nabíhajícího Kohuta, kterému chyběl kousek, aby míč trefil a usměrnil do branky. O minutu později zase pálil Bzirský, ale Švrčina jeho pokus chytil. Ve 43. minutě po centru z levé strany vracel míč před branku Hrabec, kde Bzirský z jedné neprostřelil Švrčinu. Ten jeho pokus na čáře chytil.

Domácí do druhého poločasu prostřídali 2 hráče. Odešel Dohnal a Kohut, a nastoupili Paprskář s Kubošem. Druhý jmenovaný mířil ve 49. minutě po přihrávce Tížka těsně vedle pravého růžku branky hostí. V 52 minutě prošel Dybal středem hřiště a jeho dělovku s problémy vyrazil Hamza před sebe a Bednář jej uklidil do bezpečí před dobíhajícím Kučou. V samém závěru zápasu mohli domácí strhnout vedení na svou stranu. Po centru Rončky trefil Berek Hamzu na brankové čáře. A pak stejný hráč po vybídnutí Twardzika se dostal před brankáře, ale ve skluzu jej trefil i když dříve odehrál míč a sudí tuto událost posoudil jako útočný faul za žlutou kartu.

Bez branek. ŽK: Berek – Bzirský, Macík. Rozhodčí: Vychodil – Vlk, Písečný. Diváci: 120.

FK SK Polanka: Švrčina – Twardzik, Leibl, Dybal, Rončka– Tížek (84. Berek), Dohnal (46. Paprskář), Musila (85. Hluchý), Kirschner, Rončka, Kuča (68. Hon) – Kohut (46. Kuboš). Trenér: Lubomír Adler.

SK BESKYD Frenštát p. R.: Hamza – Bednář, Ševčík, Macík, Rek – Hrabec, Bzirský, Kalfas, Opatřil, Macura (62. Martynek) – Klimpar (72. Bartoš). Trenér: Roman Bartoš.

Fotky ze zápasu FK SK Polanka - SK Beskyd Frenštát p. R. zde.

Záznam zápasu na TVCOM zde.