08-10-2023 15:00

Adam Rončka 58'
Martin Musila 66'
Adam Leibl 92'

První šanci zápasu měli domácí v 16. minutě. Po rohu z levé strany propadl míč až na zadní tyč, kde jej Kuča nečekal a na něj nedosáhl. Ve 32. minutě měli domácí další šanci po faulu na Fischera. K přímému kopu se postavil Rončka, ale střela postrádala razanci a Jimoh s ní neměl problém. O tři minuty později zakončoval Leibl zpoza šestnáctky, ale brankáře hostí nepřekvapil. Ve 41. minutě vyhrál Kuča souboj s opavským stoperem, v dobré šanci ale trefil dobíhajícího soupeře.

Druhý poločas začal velkou šanci domácích. Dybal poslal míč na Paprskáře, ten jej hlavou prodloužil na Fishchera, jenž pálil z jedné na Jimoha. Střela mu ale nesedla a Jimoh ji vyrazil na roh. V 56. minutě se hosté vstřelili úvodní branku. Přímý kop Whiffena prodloužil Velička hlavou na malý čtverec, kde Rychlý byl u míče dříve než Švrčina hlavou jej obchodil. Na brankové čáře se snažil míč tečovat ještě Yahaya, což viděl asistent rozhodčího jako kontakt s míčem a odmával ofsajd. Po konzultaci AR1 s hlavním rozhodčím  druhý jmenovaný k překvapení všech branku uznal. V 68. minutě zahrával další přímý kop Whiffen a mířil těsně vedle pravého růžku domácí branky. V 76. minutě zahrával přímý kop na druhé straně střídající Kuboš. Jimoh jeho pokus opět bez větších problémů chytil. Závěr zápasu byl hodně nervózní, k čemuž přispěly i nepřesné výroky hlavního rozhodčího. Více se nadávalo, než hrálo. Hosté tak odvezli všechny body.

Branka: 57. Rychlý ŽK: Kirschner, Rončka, Musila, Leibl, Dybal, Adler (trenér), Koutný (asistent) – Celta, Yahaya, Pospěch (vedoucí mužstva), Ligač, Kaizar. Rozhodčí: Pospíšil – Votava, Kovařík. Diváci: 105.

FK SK Polanka: Švrčina – Leibl, Dybal, Marek (13. Paprskář) – Twardzik, Kirschner, Musila (70. Tížek), Rončka – Berek (70. Hon), Fischer (76. Kuboš), Kuča (70. Kohut). Trenér: Lubomír Adler.

SFC Opava „B“: Jimoh – Wehovský, Rychlý, Kaizar, Celta – Sochor (60. Tipoas), Chládek, Whiffen (70. Ligač), Ščudla (90. Jaroszek) – Yahaya, Velička. Trenér: Zdeněk Partyš.

Fotky ze zápasu FK SK Polanka - SFC Opava "B" zde.