23-03-2024 15:00

34' Daniel Koutný
    35' Petr Hluchý
    51' Dalibor Badošek

První šanci zápasu měli hosté, a to hned v úvodních minutách. Po rohu na krátko, nacentroval Ciku před branku a Hatoň vytěsnil hlavičku Hluchého na další roh. Z něj pak zahrozil Berek opět hlavou, a domácí brankář opět podržel svůj tým. Ve 23. minutě nacentroval Ciku z pravé strany a umístěnou hlavičku Musily opět vytáhl Hatoň do bezpečí. O dvě minuty později už ale kapituloval. Podešva navedl míč před branku, prostrčil na volného Berka a ten domácího brankáře konečně prostřelil. V 32. minutě byli hosté blízko zvýšení skóre. Ciku zahrával přímý kop a zkoušel nachytat Hatoně. Ten ale konečky prstů vyrazil míč na tyč. V samém závěru pak zahrával Ciku další přímý kop, ale ze závaru před brankou domácích branka nepadla.

Do druhého poločasu udělali oba týmy změny. Saska vystřídal Petrík a na druhé straně musel pro zranění střídat Musila. Toho nahradil Hon. V 53. minutě začala akce u Fabisze, který dlouhým nákopem našel Ciku, ten přihrál před branku, kde Hon mířil doprostřed branky a Hatoň jeho pokus chytil. V 62. minutě domácí vyrovnali. Roh z pravé strany zakončoval na přední tyči Hrušovský a dostal míč za Fabiszova záda. O dvě minuty později centroval z levé strany Frébort, hlavičku Látala chytil Fabisz. Závěr zápasu přinesl hodně vzruchu na obou stranách. Nejprve se míč odrazil od Kiszy k Berkovi, který z dobré pozice mířil nad. V 90. minutě dostal po druhé žluté kartě za strkání před zahraným přímým kopem Dybal červenou a musel předčasně pod sprchy. O hosté zahrozili z brejku. Vachník výborně převzal odražený míč, který přihrával lépe postavenému Badoškovi, jemuž opět překazil radost z branky vynikající Hatoň. Pak podržel na druhé straně hosty dvěma zákroky Fabisz, nejprve vyrazil hlavičku Tomka, a pak po rohu střelu Kalaye. Po pěti minutách nastavení další branka nepadla a derby ostravských týmů tak skončilo nerozhodně.

Branky: 62. Hrušovský – 25. Berek. ŽK: Dybal, Petrík – Paprskář, Berek, Adler (trenér), Koutný, Hluchý, Badošek. ČK:  90. Dybal. Rozhodčí: Banot – Ganaj, Lukašík. Diváci: 140.

TJ Unie Hlubina: Hatoň – Bělíček, Tomek, Dybal, Frébort – Látal (79. Šindler), Sasko (46. Petrík), Förster, Marciňa (93. Vykopal), Nevřela (58. Hrušovský) – Badalyan (57. Kalay). Trenér: Zdeněk Skotnica.

FK SK Polanka: Fabisz – Podešva, Leibl, Hluchý, Rončka – Tížek (73. Vachník), Badošek, Ciku (75. Kisza), Paprskář, Musila (46. Hon) – Berek. Trenér: Lubomír Adler.

Fotky ze zápasu TJ Unie Hlubina - FK SK Polanka zde.