28. kolo

Dalibor Badošek 20'
Martin Musila 62'
Petr Hluchý 68'

První šanci měli domácí v páté minutě. Vachník zahrával přímý kop, ale ten Kolenko chytil. O dvě minuty později prošel do šestnáctky Ciku, jeho střelu vyrazil Kolenko, dorážku Kirschnera dokázal zlikvidovat Chylek. V 10. minutě vyslal Ciku do běhu Rončku, ten nacentroval před branku, kde Kirschnerovi chyběly centimetry, aby míč trefil. Ve 20. minutě se už domácí radovali. Musila přihrával mezi obránce, míč se se štěstím odrazil k Badoškovi, který přehodil brankáře hostí. Ve 30. minutě zaváhal s rozehrávkou Kolenko, Ciku jej přehodil, ale nedokázal trefit branku. Ve 40. minutě se míč se štěstím odrazil k Ciku, ale jeho střelu vyrazil připravený Kolenko.

Hned v úvodu druhého poločasu mohli domácí zvýšit. Paprskář vybojoval míč, Kirchner přihrával před branku, kde Ciku střelou z jedné donutil Kolenka k dalšímu parádnímu zákroku. Míč vyrazil na roh. V 59. minutě zahrozili hosté, centr střídajícího Enebi zakončoval trestuhodně sám Denis Nieslanik. Míč mu ale nesedl a Fabisz jej raději vyrazil na roh. V 62. minutě obral Paprskář o míč Tamajku, přihrál před branku na volného Musilu a ten zvýšil na 2:0. Další šanci měli domácí po brejku v 68. minutě, Podešva ale trefil připraveného Kolenka. V 82. minutě zkoušel opět přehodit Ciku brankáře hostí, střela z půlky skončila mimo.  V 89. minutě zadělali hosté na závar. Richtár se protáhl po levé straně a po kontaktu s Paprskářem se pískala penalta. K ní se postavil sám postižený a poslal Fabisze na druhou stranu. Další branka už nepadla a domácí se mohli radovat z výhry nad městským rivalem.

Branky: 20. Badošek, 62. Musila – 90. Richtár (z pen.). ŽK: Hluchý – Chylek, Nieslanik Tobiáš, Richtár, Nieslanik Denis. Rozhodčí: Vlk – Vychodil, Svoboda. Diváci: 120.

FK SK Polanka: Fabisz – Paprskář, Leibl, Hluchý, Rončka – Kirschner (87. Rozsypal), Podešva, Badošek, Ciku (91. Kisza), Musila (71. Hon) – Vachník (91. Kuboš). Trenér: Lubomír Adler.

MFK Vítkovice:  Kolenko – Burgo, Agbo, Valík, Tamajka (71. Kostelanský) – Richtár, Palej, Olawunmi (79. Novák), Chylek – Nieslanik Denis (79. Sýkora), Nieslanik Tobiáš (59. Enebi). Trenér: David Drexler.