30. kolo

Jan Švábík 32'
David Fromelius 43'
Jan Woznica 84'

Oba týmy měly před výkopem jistotu záchrany v Krajském přeboru, a tak se mohlo hrát klidné utkání bez zbytečných emocí.

Polanečtí byli v prvním poločasu aktivnější a často se tlačili do zakončení. Bohužel to byl kámen úrazu. V páté minutě se řítil po pravé straně Jan Švábík, přihrával před branku Jakubovi Kalužovi, jenž míč dostal dozadu, a tak než se stihl otočit, tak mu balón ukopl obránce hostí na roh. O minutu později pálil po narážečce Nikola Andrýsek nad branku, a o další minutu se řítil na brankáře Jakub Ševčík, akci ale nezakončil a brankář Richard Goj jeho šanci bez problémů chytil. Hosté zahrozili v 19. minutě, po ztrátě Davida Mašlanky ve středu hřiště založil protiútok Dušan Socha, před šestnáctkou nahrál Adamovi Galuskovi, jehož střela našla připraveného Radovana Řehulku. V 32. minutě vypálil z hranice šestnáctky David Fromelius, brankáři míč vypadl k nohám Jana Švábíka, který vsítil úvodní branku zápasu. Ke konci poločasu se Švábík řítil po vybídnutí Jakuba Ševčíka na branku, před ním vykopl Goj míč nešťastně přímo k Davidovi Fromeliusovi a ten s chladnou hlavou přehodil všechny a zvýšil na 2:0.

Druhý poločas už tolik fotbalových akcí nenabídl, domácí přestali aktivně hrát a hosté se stále častěji tlačili do zakončení. Nejprve ale mohl v 54. minutě zvýšit na 3:0 Švábík opět po vybídnutí Ševčíka, jeho střelu ale nohou vyrazil Goj na roh. Snížit mohl o dvě minuty později Kubinski, přímý kop z levé strany vyrazil Řehulka na roh. V 63. minutě prošel pravou stranou Lukáš Ciesarik, poslal míč před branku na střídajícího Davida Jatagandzidise, který z jedné nezamířil přesně. Na druhé straně prostřelil Goje Jakub Kaluža, branka ale nebyla uznána pro ofsajd. V 84. minutě prošel po pravé straně Jan Woznica, míč se dostal k Janu Švábíkovi, jehož střelu vyrazil Goj k nohám Woznicy, který dloubákem zvýšil na 3:0. V závěru zápasu mohl ještě snížit Ciesarik, jeho pokus vyrazil Řehulka nohou mimo.

Branky: 32. Švábík, 43. Fromelius, 84. Woznica. ŽK: Ševčík. Rozhodčí: Futerko – Novák, Dytková. Diváci: 120.

FK SK Polanka: Řehulka – Woznica, Andrýsek, Hejdušek, Liška – Kaluža (85. Klimek), Borgosz, Mašlanka (60. Bartoš), Ševčík (78. Klemiš) – Fromelius (53. Schwarz), Švábík (85. Fukala).

FK Bohumín: Goj – Poštulka, Košťál, Šiška (46. Górniok), Szkuta – Kubinski, Večorek, Galusek (46. Jatagandzidis), Šipula (58. Kloda) – Socha, Ciesarik. Trenér: Aleš Neuwirth.