Statistiky hráčů

39' Vojtěch Borgosz
    63' Vojtěch Borgosz
    65' David Fromelius

Utkání se odehrálo na velmi dobře připraveném trávníku a se skvělým zázemím pro hráče. Polanečtí v Kravařích nikdy nevyhráli, dokonce nedali ani branku. Poslední zápasy v Kravařích: 4:0 a 3:0. A tak měli domácím co vracet. Jejich kádr je značně omlazen, nejstarší hráč je ročník 1992.

Po většinu zápasu hosté drželi míč na svých kopačkách a tlačili se před branku domácích. První šanci vypracoval Dominik Šindler v 10. minutě vysunutím na Vojtěcha Borgosze, před zakončením mu skluzem vypíchnul míč domácí obránce. O 2 minuty později pálil z 25 metrů David Fromelius těsně vedle pravé tyče. Za další minutu centroval míč do domácí šestnáctky David Fromelius, Jakub Kaluža rybičkou ale míč těsně netrefil. Ve 14. minutě zatáhl míč po pravé straně Jan Woznica, přihrál zpět na Davida Fromeliuse, ten ale v dobré pozici branku přestřelil. O 3 minuty se už hosté dočkali, Fromelius přihrál za obranu na Jakuba Kalužu a ten z jedné prostřelil Martina Rzehulku v brance domácích. Domácí poprvé zahrozili ve 21. minutě, střelu Vojty Těžkého vyrazil Radovan Řehulka mimo. Ve 23. minutě zatáhl míč po pravé straně Jan Woznica, přihrál na Davida Fromeliuse, jehož zblokovanou střelu zakončil Vojtěch Borgosz těsně vedle pravé tyče. Domácí mohli srovnat v 29. minutě, centr Vojty Těžkého zakončil hlavou David Matyášek mimo branku. Ve 38. minutě zahrávali Polanečtí aut na levé straně, Dominik Šindler poslal pas na druhou stranu na Jakuba Kalužu, ten nacentroval před branku, kde Vojtěch Borgosz hlavou zvýšil na 0:2. Další šanci zvýšit skóre měl opět Borgosz, po centru Kaluži zakončoval nůžkami nad branku.

První šanci ve druhém poločasu měli domácí, v 51. minutě Patrik Kozelek pálil z 16 metrů do připraveného Řehulky. Hosté zahrozili o 2 minuty později, roh rozehraný na krátko nacentroval před branku Jan Woznica na Tomáše Hejduška, který trefil břevno. V 63. minutě už to bylo 0:3, Vojtěch Borgosz zakončil přesnou přihrávku Davida Fromeliuse před branku. Za další 2 minuty to bylo 0:4 aut Jana Woznicy zpracoval David Fromelius a z jedné napálil míč na vzdálenější tyč a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Další branka již nepadla a Polanečtí tak poprvé odvezli 3 body z Kravař.

Branky: 17. Kaluža, 38. a 63. Borgosz, 65. Fromelius. Bez karet. Rozhodčí: Dytková – Viščor, Lalík. Diváci: 300.

MFK Kravaře: Rzehulka – Pfleger, Došla (68. Czerný), Kučerák, Gloga – Těžký Vojta, Židek (76. Linda), Kozelek (83. Watzlavik), Koneczný – Kubalák (46. Těžký Tomáš), Matyášek (79. Pavelek). Trenér: Jiří Swiech.

FK SK Polanka: Řehulka – Woznica, Hejdušek, Plesník, Kaluža (76. Fukala), Andrýsek, Borgosz (74. Mašlanka), Šindler (69. Ševčík) – Fromelius.