01-11-2015 14:00

David Fromelius 2'
Nikola Andrýsek 44'
Ondřej Liška 82'

První branka zápasu padla již ve druhé minutě, po pravé straně utekl David Mašlanka, poslal centr před bránu a David Fromelius hlavou překonal Vladimíra Pechu v brance hostí. O dvě minuty později zahrávali domácí podobnou situaci, po pravé utekl Jan Woznica, jeho centr zakončoval Dominik Šindler do stojícího Fromeliuse před ním. Zvýšit skóre pak mohli střelami zpoza šestnáctky Dominik Šindler, a Tomáš Hejdušek, mířili ale vysoko nad. Hosté začali hrozit až v druhé půlce poločasu, snížit mohli po odraženém přímém kopu ve 29. minutě a následné tečované střele, Řehulka byl ale připraven. Ve 41. minutě po ztrátě domácích šel sám na Řehulku František Hanus, domácího brankáře ale na 2x nepřekonal.

Do druhého poločasu udělali Polanečtí změnu Jakuba Kalužu nahradil jeho jmenovec Ševčík. A hned po hvizdu se dostal do velké šance, z hranice šestnáctky ale netrefil branku. Hosté byli častěji před Řehulkovou bránu a tlačili se do zakončení. V 54. Minutě se jim podařilo snížit z penalty Hanusem po faulu Radima Plesníka. O dvě minuty později mohl zakončit Ševčík, ale chvíli váhal, až jeho střela byla zblokovaná. O další 4 minuty mířil z přímého kopu Fromelius vedle levé tyče a o chvíli později po centru Ondřeje Lišky na míč nedosáhl Ševčík. Pak zase hrozili hosté, nejprve Hanus z pravé strany pálil do připraveného Řehulky. V 68. minutě se řítil od půlky sám na Pechu Šindler, i s „pomocí“ terénu ale nezamířil přesně. Za tři minuty kopal Liška přímý kop z půlky do šestnáctky soupeře, míč doletěl až na Ševčíka, který možná i překvapen holení netrefil. V 74. minutě prošel sám středem mezi obránci Stoszek, Řehulka jej ale vychytal. O minutu později z šestnáctky zamířil pod břevno Przycko a poslal hosty do vedení. Hosté mohli své vedení zvýšit, Řehulka ale dělovku z 30 metrů i následnou dorážku a pak i na dva krát Przycka v pokutovém území. V 85. minutě šel pomoci domácím hrající trenér, jeho centry znamenaly pro obranu hostí nebezpečí, ale domácí hráči míč nedokázali usměrnit do branky soupeře.

Branky: 2. Fromelius - 54. Hanus (z pen.), 74. Przycko. ŽK: Andrýsek, Liška – Vlachovič, Chlebek . Rozhodčí: Kantor – Zelník, Šujan. Diváci: 75.

FK SK Polanka:  Řehulka – Woznica, Andrýsek, Plesník, Liška – Kaluža (46. Ševčík), Mašlanka (85. Valenčin), Hejdušek, Skřehot, Šindler – Fromelius.

TJ Vendryně: Pecha – Kohut, Byrtus, Buzek, Dawid – Vlachovič (70. Szymczyk), Hanus, Chlebek, Pilch – Przycko, Stoszek (75. Hulboj). Trenér: Zdeněk Černek.

Fotky ze zápasu Polanka - Vendryně.