16-08-2014 17:00
1. kolo

Jak se později ukázalo, vyloženě remízové utkání pro nás nezačalo dobře. Jasná ofsajdová situace před našim faulem, z nějž pramenila standardní situace. Velmi špatné obsazení hráčů, a bylo to 1:0 ve druhé minutě. První poločas provázel velmi silný déšť a místy hra připomínala spíše vodní pólo než fotbal. Spousta nepřesností, pádů na obou stranách znamenala poločasové skóre 1:0 pro domácí Klimkovice, protože jsme neproměnili malou domů a trefili jen stojící zeď hráčů lázeňského města. Druhý poločas pro nás začal dobře, dostali jsme se do pár slibných šancí. Bohužel pomezní rozhodčí přehlédl ofsajd i při druhé brance hostí a domácí hráč neměl z bezprostřední blízkosti prostřelit velmi dobře chytajícího Pospíšila. 2:0. To nás překvapivě nakoplo a od té doby jsme byli na hřišti jasně lepší. Odrazilo se to i ve snižující brance Kaluži. 2:1. Poté jsme se dostali do pár slibných šancí i standardek. Bohužel dnes v bráně Klimkovic zachytal hodně slušně jejich brankář a vytáhl tři střely z pod břevna. Poté zachyboval Prausek a bylo to 3:1 pro domácí v 84 minutě. Kdo myslel, že je hotovo nezná bojovníky z Polanky. V 88 minutě jsme Prauskem snížili na 3:2. Bohužel po tom, co se hrálo v dešti se ani panu hlavnímu rozhodčímu nechtělo být na hřišti déle, než musel a proto při našem závěrečném tlaku foukl konec na vteřinu přesně v minutě 90-té.

Derby tak pro sebe asi zaslouženě urval tým z lázeňského městečka. Dle mého názoru zápas hodně ovlivnil déšť. Soupeř hrál, co mu stačilo, a my bohužel svou kombinační hru nemohli předvést v plné kráse. Musím ovšem poznamenat, že hra byla opravdu rozháraná a hodně špatná. Spokojený jsem vyloženě jen se stoperskou dvojicí respektive trojicí - Langer, Šolc a Skurka. Zbytek týmu hodně zaostal za mým očekáváním. Nezbývá nic jiného, než se oklepat a do dalšího zápasu se Slovanem jít s čistou hlavou a chutí zvítězit.