28-09-2014 16:00
8. kolo

Událost Čas

První šance zápasu hned skončila brankou, pas za obranu hostí zpracoval Filip Štýbar a jeho střela z hranice šestnáctky znamenala vedení domácích. Polanečtí se dlouho nemohli prosadit v zakončení, jako např. ve 35. minutě dobře kopnutý přímý kop Jakuba Kaluži vyhlavičkoval do bezpečí právě střelec branky Štýbar. Před koncem poločasu se odehrál klíčový okamžik zápasu, na půlce hřiště zfauloval Lukáš Poštulka Michala Vyležíka, ten se ohnal a dostal červenou kartu. Nutno podotknout, že po tomto zákroku se strhla strkanice, hlavně domácích hráčů, kteří nebyli vůbec potrestáni.

Do druhého poločasu udělali Polanečtí změnu, místo Radomíra Fukaly nastoupil Jan Švábík. Jeho začátek vůbec nenasvědčoval, že by domácí hráli přesilu. Hned ve 46. zahrával Jakub Kaluža přímý kop, který propadl mezi hráči a skončil až v náruči Václava Minaříka v brance domácích. O minutu později prošel míč domácí obranou a skončil srážkou Jana Švábíka s vybíhajícím Minaříkem. O další minutu později vzbudil emoce zákrok na Robina Bartoše v šestnáctce domácích. Penalta se ale nepískala. V 50. minutě už to vyšlo, pas Jakuba Kaluži zakončil lobem Jan Švábík a vyrovnal na 1:1. V 69. minutě zahrávali domácí roh, po němž zahrál rukou Vojtěch Borgosz a kopala se penalta. K míči se postavil David Kozel a jeho střelu Radovan Řehulka skvělým zákrokem vyrazil. V 75. minutě zahrával přímý kop David Fromelius, střelu z 25 metrů Minařík před sebe na Robina Bartoše, ten přihrál hlavou střídajícímu Nikolovi Andrýskovi, jehož hlavičce chyběla větší razance. V 84. minutě Polanečtí nedokázali odkopnout míč před vlastní šestnáctkou, míč se dostal k Davidovi Kozlovi, jehož odražený centr se dostal k Lukáši Poštulkovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Na konečných 3:1 pro domácí zvýšil Filip Štýbar, kdy zakončoval pas za obranu střelou z jedné. Polanečtí si za předvedený výkon v oslabení zaslouží pochvalu, bohužel k zisku aspoň jednoho bodu nevedl.

Branky: 15. a 89. Štýbar, 84. Poštulka - 50. Švábík. ŽK: Jašek. Poštulka - Borgosz, Andrýsek. ČK: 45. Vyležík. Rozhodčí: Slaninka - Vrťo, Broskevič. Diváci: 150.

SPORT - CLUB Pustá Polom: Minařík - Kozel, Hradský Tomáš, Jašek, Poštulka - Šmíd, Kosňovský (80. Šmíd), Hradský Martin, Vaněk (76. Hendrych), Gašparík (60. Kozelský), Štýbar. Trenér: Martin Janík.

Polanka: Řehulka - Woznica, Pliska, Bartoš, Slahúčka - Fukala (46. Švábík), Kaluža (82. Blahut), Vítek (75. Andrýsek), Borgosz, Vyležík - Fromelius.