26. kolo

38' Jan Švábík
    48' David Fromelius
    66' Radovan Řehulka

V sobotu zavítalo naše mužstvo na nepříjemnou půdu do Dětmarovic. Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří si hned v úvodu zápasu vytvořili několik slibných příležitostí. Ve 4. minutě zakončoval dětmarovický Šrámek rychlý protiútok tři na dva, ale Řehulka stačil jeho pokus vyrazit. Poté zahrozil z pravé strany Pavel Beilner po vysunutí Hrdličky, ovšem svůj pokus zamířil mimo tři tyče. Krátce na to se k odraženému balónu na šestnáctce dostal ke střele Skotnica, který svou ranou našel pouze připraveného Polaneckého gólmana. Ve 12. minutě se dostali do lepší šance i hosté. Centr Martina Skřehota našel v pokutovém území hlavu Nikoly Andrýska, avšak ten ke smůle Polančanů hlavičkoval do náruče Adama Kotrly. V minutě čtrnácté se skvěle uvolnil na pravé straně Dominik Šindler, když obešel dva protihráče, poté svým centrem našel Davida Fromeliuse, který však v záklonu hlavičkoval přesně do místa, které okupoval strážce domácí svatyně. O dvě minuty později šly již Dětmarovice do vedení. Centr Roberta Schimkeho z pravé strany našel ve vápně Zdeňka Skotnicu, jehož prudké zakončení propadlo Řehulkovi až do sítě. Hosty to však nepoložilo a snažili se o okamžité srovnání. Jakub Ševčík přenesl těžiště hry na levou stranu na Jana Woznicu, jehož centr podskočil jeden z obránců domácích, míč se tedy dostal k Janu Švábíkovi, který technickou střelou mířil pouze těsně vedle Kotrlovy brány. Poté se ke slovu dostaly opět Dětmarovice. Beilnerovu umístěnou ránu vyrazil pěkným zákrokem Radovan Řehulka na rohový kop. Ve 23. minutě trefil Jan Lukan ze šestnáctky prostor u levé tyče a bylo to 2:0. Hned o minutu později se dostal Kaluža k odraženému míči po rohovém kopu avšak z voleje minul bránu o decimetry. Následně v další útoku vysunul David Fromelius Jana Švábíka, který udělal na třiceti metrech kličku vyběhnuvšímu Kotrlovi, míč se poté dostal k Janu Woznicovi, jenž se snažil trefit prázdnou bránu, ovšem svůj pokus namířil mimo. V minutě dvaatřicáté si na roh Martina Skřehota naběhl Marek Jakubov, který míč prodloužil na zadní tyč a Jan Švábík měl již pozici velmi snadnou, protože doklepával do prázdné brány – 2:1. 37. minuta znamenala třetí gól Dětmarovic. Centr Roberta Schimkeho z pravé strany byl prodloužen na zadní tyč, kde stál Martin Šrámek a pohodlně zakončil do odkryté branky – 3:1. V závěru poločasu uháněli do přečíslení dva na jednoho Fromelius se Švábíkem. Prvně jmenovaný krásně našel šajtlí svého spoluhráče, kterému míč v rozhodující chvíli odskočil a nadějné akce tak nic nebylo.

Úvod druhého poločasu byl ve znamení Polaneckého snížení. Chybu v domácí rozehrávce vystihl David Fromelius, který kličkou obešel domácího gólmana a poté i přes bránícího hráče Dětmarovic upravil skóre na rozdíl jediné branky. V 52. minutě vysunul Řehulka svým výkopem Davida Fromeliuse, který přetlačil svého soupeře, ale poté zakončoval nad bránu Kotrly. V šedesáté první minutě si za naši obranu naběhl Zdeněk Skotnica, ovšem Řehulku v bráně Polanky nepřekonal. V minutě pětasedmdesáté se do vyložené pozice dostal střídající Pavel Cirkl, jenž zakončoval centr z pravé strany na vzdálenější tyč. Bohužel svatyni soupeře o malý kousek minul. O pár minut později se nás hrající trenér dostal do další gólovky, když se hezkou zasekávačkou zbavil obránce, ovšem poté nastřelil pouze připraveného Kotrlu. Následující minuty již další větší příležitost nenabídly, a tak Polanečtí odjeli z Dětmarovic bez bodu.

Branky: 17. Skotnica, 23. Lukan, 37. Šrámek - 38. Švábík, 48. Fromelius. ŽK: Zahatlan, Ligocký Lukáš - Řehulka. Rozhodčí: Novák - Lalík, Futerko. Diváci: 160.

SK Dětmatovice: Kotrla – Beilner (46. Ligocký L.), Stanowski, Hrdlička, Zahatlan (66. Holý), Schimke, Matušík, Maleňák, Skotnica (88. Ligocký J.), Lukan (79. Ristovký), Šrámek. Trenér: Josef Jadrný.

FK SK Polanka: Řehulka - Woznica, Andrýsek, Jakubov (70. Cirkl), Kaluža - Šindler, Borgosz, Skřehot, Ševčík (60. Fukala) - Švábík (89. Nitka), Fromelius. Trenér: Pavel Cirkl.