29. kolo

51' David Fromelius
    63' Vojtěch Borgosz
    73' Ondřej Liška

Na první branku ostravského derby se nemuselo dlouho čekat, domácí v deváté minutě rozehráli rychle faul na středu hřiště, Erik Opata si pohrál s obranou hostů a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Polanečtí mohli srovnat o tři minuty později, Jakub Kaluža centroval z pravé strany, střelu Davida Fromeliuse zblokovali domácí obránci k Markovi Jakubovi, který napálil břevno. V 19. minutě už to bylo 1:1, přímý kop Martina Skřehota poslal před branku Nikola Andrýsek, kde po velkém závaru míč skončil v brance. Jako autor branky byl zapsán domácí Dominik Mlčoch. O chvíli později zahrozili domácí, Martin Šebek přihrával na šestnáctku na nabíhajícího Opatu, ten ale překopl branku. Hosté hrozili z akcí po kraji hřiště a centrovaných balónů, chybělo ale přesnější zakončení. V 37. minutě hosté ztratili míč na středu hřiště, Martin Šebek vyslal míč za obranu na nabíhajícího Patrika Schwarze, který prostřelil Řehulku. Aby toho nebylo málo, tak o tři minuty později po faulu před šestnáctkou zvýšil na 3:1 Martin Šebek, kdy prostřelil rozestoupenou zeď. V závěru poločasu se snažil o snížení Martin Skřehot, po vybojování míče ale jeho střela mířila nad branku.

Polanečtí vstoupili do druhého poločasu aktivně, bohužel chybělo lepší zakončení, snahu o vstřelení kontaktní branky vzalo za své v 54. minutě, kdy Opata vyhrál souboj nad Liškou na středu hřiště a nijak se nepáral a napálil míč z půlky hřiště a přeloboval Řehulku. Šanci na snížení měl střídající Ševčík, kdy vybojoval míč v šestnáctce domácích, přihrál nabíhajícímu Švábíkovi, ale ten trefil pouze obránce před ním. Na konečných 5:1 zvýšil Dominik Fojtík, který prošel přes tři hráče a střelou z 16. metrů k tyči nedal Řehulkovi šanci.

Branky: 9 a 54. Opata, 37. Schwarz, 40. Šebek, 72. Fojtík - 19. Mlčoch (vlastní). ŽK: Mlčoch - Liška, Borgosz, Fromelius. Rozhodčí: Trojan - Tabášek, Fajkus. Diváci: 142.

FC Heřmanice Slezská: Andrejko - Fojtík, Koval, Strojek, Mlčoch (51. Kosňovský) - Mantey (83. Fedák), Strakoš (74. Elfa), Potůček, Schwarz (76. Paprota) - Šebek (76. Wicki), Opata. Trenér: Jaroslav Mlčoch.

FK SK Polanka:  Řehulka - Woznica, Andrýsek, Liška, Kaluža - Šindler, Skřehot, Borgosz, Jakubov (83. Klimek) - Fromelius (58. Ševčík), Švábík (78. Nitka). Trenér: Martin Repka.

Fotky ze zápasu Heřmanice - Polanka zde.