21-08-2016 17:00

Dominik Šindler 61'
Martin Valigůra 86'
Jakub Kaluža 87'

První šanci měli domácí ve druhé minutě, na centr Martina Valigůry si naběhl David Fromelius a z jedné se snažil přehodit vybíhajícího Zifčáka. Jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel. Hosté zahrozili v sedmé minutě, po ztrátě domácích na domácí polovině pálil z hranice šestnáctky Patrik György, Řehulka ale byl připraven. O tři minuty později nacentroval Roman György zprava, míč se dostal k Pavlovi Kučerovi na levé straně a ten v dobré pozici nedokázal Řehulku prostřelit. Další šanci měl Patrik György, střelou zpoza šestnáctky trefil břevno.  Polanečtí měli dvě dobré šance v půli poločasu, ale k zakončení Fromeliuse a průniku Borgosze chybělo málo. Ve 27. minutě stál ve výborné pozici Martin Valigůra, hlavou ale roh nedokázal umístit mezi tři tyče. V závěru poločasu trefili hosté levou tyč Řehulkovy branky. Na druhé straně pálil Fromelius a po standardce Skřehot na přední tyč, Zifčák ale oba pokusy vyrazil na roh.

Začátek druhé půle byl v režii domácích, po centru z pravé strany pálil vysoko nad Borgosz. V 52. minutě hosté trefili další tyč. V 70. minutě prošel z poloviny hřiště Kamil Kocúr, poslal míč doprava na Romanovi Györgyovi, ten našel Kučeru, jehož střelu vyrazil Řehulka mimo. V 75. minutě se už hosté radovali, Kučera prošel po přihrávce za obranu sám až před Řehulku a poslal míč na vzdálenější tyč.  Domácí změnili rozestavení, do útoku se posunul Valigůra, ale dlouho tam nevydržel.  Po zbytečném faulu na Zifčáka šel předčasně pod sprchy. V závěru zápasu se domácím podařilo vyrovnat Jakubem Kalužou, který dokázal prostřelit vše, co mu stálo v cestě.

Branky: 87. Kaluža - 75. Kučera. ŽK: Šindler - György Roman. ČK: 86. Valigůra. Rozhodčí: Tomšík - Kontoršikov, Lakomý. Diváci: 100.

FK SK Polanka:  Řehulka – Šindler, Valigůra, Liška (57. Uhlík), Kaluža (89. Drulák) – Uher (67. Ševčík), Borgosz, Andrýsek, Skřehot, Jakubov – Fromelius. Trenér: Radek Nešpor.

TJ Kovohutě Břidličná Zifčák – Kocúr Kamil, Borboryo, Mensah - György Roman, György Patrik, Hoffmann, Schreier, Kocúr Jan (87. Minich Marian ml.) - Kučera. Trenér: Marian Minich.

Fotky ze zápasu Polanka - Břidličná zde.