27-04-2022 17:00

10' Radek Coufal
    19' Roman Fischer
    90' Patrik Jílovec

První šanci měli domácí ve druhé minutě. Bývalý Polanečák Tomáš Magdon pálil zpoza šestnáctky mimo. Utkání ovlivnila 19. minuta, kdy Fischer ve skluzu trefil achilovku Zagola a sudí Šafrán mu z fleku ukázal červenou kartu. Ve 28. minutě to byl opět Magdon, který ohrozil branku hostí, střela z otočky mířila nad branku. Největší příležitost měl Magdon ve 40. minutě, kdy po průniku domácích z pravé strany trefil prostor mezi třemi tyčemi, ale Jílovec mu skvělým zákrokem radost z gólu překazil. O chvíli později zahrozili hosté, průnik po akci Katchmarze a Leibla zakončoval střelou Musila. Domácí brankář jeho pokus chytil. V závěru poločasu pak skončil centr domácích nečekaně na břevnu branky hostí.

Polanečtí se dostali do velké šance v 54. minutě, kdy po přímém rohu Hluchého a závaru před brankou hlavičkoval Katchmarz nad branku. Domácí pak zahrozili v 66. minutě, kdy pálil Vokoun z jedné na bránu. Jílovec jeho pokus vyrazil mimo. V závěru zápasu pak byli aktivnější hosté, a to hlavně díky průnikům Musily. V 83. prošel po pravé straně i za cenu držení Heiníka a po kontaktu s domácím stoperem spadl v pokutovém území. Píšťalka sudího zůstala němá a nepískalo se ani předchozí viditelné držení před pokutovým územím. V 86. minutě pak po pohledné akci Paprskáře a přihrávce Jaroše před branku zakončoval Rončka střelou do domácího brankáře.

Bez branek. ŽK: Zagol, Hurta – Coufal, Jílovec. ČK: 19. Fischer. Rozhodčí: Šafrán – Bebenek, Macrineanu. Diváci: 68.

FK Nový Jičín: Ognjanov – Nippert, Heiník, Gaži, Palla David – Knedla, Zagol (61. Kutáč), Vokoun, Staněk, Hurta – Magdon (77. Palla Martin). Trenér: Martin Štverka.

FK SK Polanka: Jílovec – Gajďok (46. Jaroš), Coufal, Kolaska – Leibl, Hluchý (77. Paprskář), Fischer, Katschmarz, Rončka – Kuča (65. Tížek), Musila (83. Hon). Trenér: René Vojtěšek.

Fotky ze zápasu FK Nový Jičín - FK SK Polanka zde.