03-11-2014 17:00
2. kolo

V posledním podzimním utkání přijel na naše hřiště celek MFK Vítkovice C, vedený bývalým trenérem Polanky Pavlem Němcem, a vzhledem k postavení v tabulce byl favorit jasný. Zatímco naši hráči se nacházeli bez jediného bodu na posledním místě se skóre 7:52, Vítkovice byli na prvním místě bez jediné porážky, dvaadvaceti body a skórem 40:14.

Na začátku zápasu bylo vidět, že mezi týmy je v tabulce devět míst rozdíl a věkově byl mnohdy rozdíl 3-4 roky v náš neprospěch. Vítkovice byly lepší v pohybu i v práci s míčem, ovšem do větší šance se nedostaly a tak se naši hráči začali více osmělovat. Dvě velké šance Matouše Valíka ještě gólem neskončily jen díky výbornému brankáři Vítkovic, ale o pár minut později, díky chybám hostujících obránců, vstřelili Peter Čerňava a Vojta Mitura branky jako přes kopírák a v závěru poločasu zvýšil na 3:0 nejmladší hráč na hřišti Matouš Valík, který pěkně zakončil svůj samostatný únik.

O poločase byla na straně Vítkovic slyšet pořádná bouřka, takže jsme hráče upozornili, aby nepolevovali, že zápas ještě není vyhraný. Na začátku druhého poločasu se Vítkovice dostaly do dvou velkých šancí, ale Honza Šindelka v bráně nás podržel. Inkasoval až po nešťastném zásahu Dana Damovského. To bylo ale ze strany Vítkovic vše. Naopak naši hráči měli několik šancí skóre navýšit, především Matěj Geleta a Filip Mitura, kteří trefili tyč. V závěru zápasu pak zakončil Filip Mitura své sólo ránou do břevna, od kterého se míč odrazil do brány a stanovil tak konečný výsledek na 4:1.

V zápase byli hodně vidět Matouš Valík a Vojta Mitura, pochvalu ale zaslouží všichni, kteří do zápasu zasáhli. Vposledním zápase podzimu se tak mladší žáci dočkali první výhry a v kabině to po zásluze všichni pokřikem oslavili.

Branky: Peter Čerňava, Vojtěch Mitura, Matouš Valík, Filip Mitura

Sestava: Jan Šindelka – Jan Fitřík, Daniel Damovský, Filip Mitura, Tomáš Novotný – Matěj Geleta, Matouš Valík  ‘‘C“, Vojtěch Mitura, - Peter Čerňava. Nastoupili: Vojtěch Silber, Jakub Vašek.