12-11-2023 14:00
15. kolo

30' Jaroslav Paprskář
    67' David Berek
    75' Dominik Dybal

Na první branku zápasu se dlouho nečekalo. Už ve druhé minutě odkopával od branky Kodeš, Hanus prodloužil hlavou na Sporysze, ten zatáhl míč po levé straně a poslal jej před branku, kde Ferenc z jedné otevřel skóre. Ve 23. minutě už to bylo 2:0. Z pravé strany nacentroval Blosch a našel přesně hlavu nabíhajícího Hanuse, který opřel pokus o břevno. Hosté zahrozili o minutu později, po centru Twardzika ale nedokázali využít závar před domácí brankou. Ve 36. minutě prošel z pravé strany Zdunek, zpětnou přihrávku napálil Ferenc nad branku. Ve 42. minutě to zkoušel na druhé straně Tížek, ale Kodeš byl pozorný a jeho střelu chytil.

Domácí mohli na začátku druhého poločasu zvýšit na 3:0, po centru Mooce z levé strany hlavičkoval Hanus do pravé tyče a míč prošel po brankové čáře. O dvě minuty později prošel Kohut do šestnáctky a jeho střelu vyrazil Kodeš na roh. V 53. minutě prošel Berek po levé straně přihrál Kohutovi, jehož pokus opět vyrazil domácí brankář do bezpečí. V 67. minutě hosté snížili. Po centru Rončky a přiťuknutí Kohuta dostal prostřelil Kodeše Berek. V 75. minutě bylo vyrovnáno. Dybal zahrával přímý kop. Nejprve trefil zeď a z dorážky levačkou poslal míč k pravé tyči domácí branky. V 77. minutě pálil zpoza šestnáctky Kirschner, ale Kodeš opět předvedl parádní zákrok a podržel domácí. Polanečtí se snažili o otočení skóre, tlačili se do zakončení, ale další branku už nepřidali. A tak poslední zápas podzimní sezóny skončil remízou 2:2

Branky: 2. Ferenc, 23. Hanus – 67. Berek, 75. Dybal. ŽK: Sporysz, Kubík, Kodeš, Toure – Paprskář. Rozhodčí: Krupa – Písečný, Kovařik. Diváci: 150.

FK Bohumín: Kodeš – Kubík, Václavíček, Kodeš – Bloksch, Blejchař, Zdunek, Mooc, Hanus, Sporysz – Ferenc. Trenér: Martin Špička.

FK SK Polanka: Švrčina – Leibl, Dybal, Hluchý (46. Kohut) – Twardzik, Paprskář, Kirschner, Rončka – Hon, Berek, Tížek.  Trenér: Lubomír Adler.

Fotky ze zápasu FK Bohumín - FK SK Polanka zde.