28-08-2022 10:15
4. kolo

27' Dominik Dybal
    86' Dominik Kuča

Domácí byli po první poločas aktivnější a první šanci si vypracovali už ve čtvrté minutě. Skoupý prošel po levé straně a nacentroval před branku, kde volný Heller při zakončení selhal a netrefil v dobré pozici prostor mezi třemi tyčemi. Další šanci měli domácí po rohu v 16. minutě, kdy se míč odrazil k Ciku, jehož dělovku vyrazil Řehulka na další roh. Ve 29. minutě zahrávali domácí další roh a po velkém závaru se hosté dokázali ubránit. Hosté se osmělili až v 36. minutě. Hluchý vyslal do běhu Musilu. Ten místo střely na přední tyč se rozhodl nahrávat nabíhajícímu Římánkovi a přihrál nepřesně.

Hra ve druhém poločasu opadla. Domácí už nebyli tak aktivní jako v první půlce. V 57. minutě se jim ale povedlo vsítit branku po akci Ciku, který prošel středem hřiště přes několik polaneckých a po narážce se dostal za obránce a prostřelil Řehulku. V 66. minutě se musel poroučet po druhé žluté Mensah a nabídnul možnost hostům o zkorigování výsledku. Hned o minutu později zahrával přímý kop Hluchý, který Majerczyk vyrazil mimo. Na druhé straně mohl zvýšit na 2:0 střídající Kisiala, jehož hlavičku chytil Řehula. Velkou šanci na vyrovnání měl v 75. minutě Musila po průniku Katschmarze, ale jeho centr netrefil. O tři minuty později pálil z 77. metrů Dybal, ale opět našel náruč připraveného Majerczyka. Za další dvě minuta po závaru před brankou domácích zakončil Katschmarz střelu do domácího brankáře. Další šanci si hosté již nepřipravili a odjeli z Havířova bez bodu.

Branka: 57. Ciku. ŽK: Wojnar, Mensah, Matušovič (trenér), Heller, Malcharek, Majerczyk – Dybal, Kuča. ČK: 66. Mensah. Rozhodčí: Jurajda – Dedek, Šafrán. Diváci: 185.

MFK Havířov: Majerczyk – Podešva, Malcharek, Michalčák, Skoupý (45. Michalek) – Wojnar (86. Kisza), Mensah, Ciku, Streit – Heller, Piekos (59. Kaniok). Trenér: Miroslav Matušovič.

FK SK Polanka: Řehulka – Leibl, Coufal, Dybal, Rončka – Musila, Hluchý (75. Urban), Katschmarz, Kolaska (46. Paprskář, 78. Fusek), Hon (46. Tížek) – Římánek (46. Kuča). Trenér: Roman Fischer.

Fotky ze zápasu MFK Havířov - FK SK Polanka zde.