17-08-2014 17:00
2. kolo

58' Vojtěch Borgosz

Na perfektně připraveném pažitu v Kravařích jsme odehráli druhé utkání této sezóny.

V opatrném začátku se dostali domácí do dvou brejkových situací, které ovšem naší branku neohrozily. Byli to také domácí, kteří poslali první střelu na Řehulkovu bránu zpoza šestnáctky. O dvě minuty později chybuje Bartoš v rohu a pouští do šance kapitána domácích Baranka. Tomu střelu z úhlu chytá Řehulka. Ve 22. minutě již prohráváme 1:0. Chyba ve středu naší obrany a před branku se dostávají hned tři domácí hráči. Kužel pak jen uklízí míč k pravé tyči Řehulkovy brány. Ve 31. minutě se dostává ke střele Švábík, domácí obrana ji pouze zblokuje ke kopačkám Vyležíka, ale ten technickou střelou míří nad bránu. O dvě minuty později již zvoní naše pravá tyčka. Tu rozezvonil Thomas, který si nejvýše vyskočil na Barankův roh. Těsně před poločasem jsme se mohli dočkat vyrovnání. Dnes útočník Švábík přiťuknul míč Borgoszovi, který se ocitnul sám před Minarčíkem. Ten mu jeho první pokud vyráží zpět k nohám. Borgosz se snaží o reparát a pokouší se lobem přehodit jak gólmana, tak dva obránce před ním. Míč ale končí nad bránou domácích.

Ve druhém poločase opět zahrozili jako první domácí hráči, kteří dostali ke dvěma rychlým protiútokům. Řehulka je oba kryje. Naši hráči poté soupeře přitlačili, ale nedokázali se probít do šancí. Až v 70. minutě se po Matějově ulici dostal ke střele Švábík, který ale míří nad Minarčíkovu svatyni. O dvě minuty později se ten samý hráč dostal před domácího obránce.  Jeho střelu mu opět chytá dnes skvělý Minarčík. O minutu později se k tutovce po rohu dostává Bartoš, ale hlavou míří pouze nad bránu. V 79. minutě po centru Slahúčky letí míč z hlavy Borgosze pouze nad Minarčíkovu bránu. Hrozivá dvouminutovka přišla mezi 80. – 82. minutou. Naše obrana pustila ke střele dnes nejlepšího hráče na hřišti Baranka. Míč se ještě skluzem pokusil zablokovat kapitán Pliska, ale ten se od něj nešťastně odráží a míří do Řehulkovy šibenice. O minutu později si slabší chvilku vybírá i Řehulka, když posílá rozehrávku přímo na kopačky domácího kapitána Baranka, a ten se opět nemýlí 3:0. Naši hráči se ještě snaží odvrátit nepříznivý výsledek, ale na zadní tyči číhající Woznica se po centru Švábíka trefuje opět do Minarčíka. Domácí se dostali ještě k posledním šancím v 85. minutě, ale to už změnu skóre naše obrana nepřipustila.

Domácí hráči byli v prvním poločase lepším týmem a zaslouženě vedli. Naši hráči v poločase druhém domácí tým přitlačili, ale z vytvořených šancí bohužel gólové zápisy nepřišly a soupeř trestal.

Branky: 22. Kužel, 81. a 82. Baranek. ŽK: Drizgevič. Rozhodčí: Vítek - Ochodek, Bátrla. Diváci: 280.

SK Kravaře:  Minarčík – Thomas, Švacha, Dřizgevič, Buchta – Kužel, Sabó (89. Bitomský), Baranek (86. Těžký T.), Žídek, Těžký V. – Kolig (77. Mrůzek). Trenér:  Jiří Swiech

Polanka: Řehulka – Woznica, Pliska, Bartoš, Slahúčka – Blahut (75. Fukala), Andrýsek, Borgosz, Mašlanka (56. Matěj), Vyležík, – Švábík. Trenér: David Valenčin.

Ohlasy trenérů:

Jiří Swiech (Kravaře):  „Ačkoliv do každého zápasu jdeme s pokorou vůči soupeři, klademe si za cíl vždycky bodovat. Obzvláště před domácími fandy chceme vyhrávat. S celkovým výsledkem mohu být určitě spokojen, ale s předvedenou hrou už tak úplně ne. Především se mi nelíbily určité pasáže ve 2.poločase, kdy to bylo z naší strany dost rozhárané, byl to jenom samý nákop, což nám není úplně vlastní. Chvílemi jsme neuměli déle podržet balón, takže pak naše hra byla dost nervózní. Z celkového pohledu jsme ale byli lepším mužstvem, což se nakonec v závěru utkání projevilo větší touhou po vítězství, kterou jsme korunovali dvěma góly.“

David Valenčin (Polanka):  „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který má ambice na postup. My jsme ale nepřijeli do Kravař pouze bránit, ale naopak hrát fotbal a zjistit, jak na tom vlastně jsou, zda dokážou být doopravdy tak silné. Naším cílem bylo uhrát další cenný bod z venkovního zápasu, což se ale nestalo. Svými individuálními chybami jsme se sami porazili. První a třetí gól jde na vrub našich hráčů, u toho druhého při nás zase stála smůla. Z toho vyplývá, že s výsledkem utkání nemohu být ani náhodou spokojen. I když byly Kravaře po většinu zápasu o něco aktivnější a vypracovali si více příležitostí, tak celkový výsledek tak úplně neodpovídá průběhu zápasu. Prohra o tři branky je pro nás krutá. Jenže vymlouvat se na to nemůžeme. Fotbal se hraje na góly a my bohužel nedokázali vstřelit ani jeden.“