5. kolo

Statistiky hráčů

David Mašlanka 20'
Jan Woznica 56'

Zápasu nepřálo počasí, ale i tak se přišlo podívat mnoho diváků. První šanci zápasu ve 13. minutě měl po špatném odkopu brankáře hostí Jakub Kaluža, přihrávku od Martina Skřehota ale nedokázal zužitkovat, a střelou trefil vybíhajícího brankáře. Hosté zahrozili v 18. minutě centr z levé strany zakončoval Jaroslav Kubinski, naštěstí z toho branka nepadla. Ve 26. minutě se už hosté mohli radovat, na přímý kop Jana Nowinského si naběhl úplně volný Petr Šiška a nedal Řehulkovi šanci. Ke konci poločasu už to bylo 0:2, centr z pravé strany neodvrátil Radim Plesník a Lukáš Górniok již neměl problém zakončit.

První šanci 2. poločasu měli opět hosté, rychlý brejk zakončoval po přihrávce Jaroslava Kubinského Jakub Sittek, naštěstí pro domácí přestřelil branku. V 56. minutě ustál na středu hřiště souboj Jakub Kaluža, založil rychlý protiútok, poslal míč doprava na nabíhajícího Jana Woznicu, který dokázal snížit. O pět minut později mohlo být vyrovnáno, centr Nikoly Andrýska letěl na nabíhajícího Jana Woznicu, ten přistrčil míč ještě lépe postavenému Jakubovi Kalužovi, ten ale ve vyložené šanci selhal a trefil Marka Gladiše v brance hostí. O minutu později pálil z 25 metrů z jedné Martin Skřehot, Gladiš ale jeho pokus dokázal vyrazit. V 75. minutě střílel ze šestnácti metrů střídající Jakub Ševčík, jeho pokus ale postrádal razanci a neznamenal větší hrozbu pro hosty. Hosté mohli zvýšit náskok v 80. minutě, střídající David Jatagandzidis pálil na šestnáctce z otočky těsně vedle pravé tyče.

Branky: 56. Woznica - 24. Šiška, 42. Górniok. ŽK: Mašlanka - Gladiš, Kempný, Górniok. Rozhodčí: Holodňák, Jahoda, Kantor. Diváci: 149.

FK SK Polanka: Řehulka - Woznica, Hejdušek, Plesník, Liška (87. Zulfijaj), Kaluža (67. Ševčík), Andrýsek, Mašlanka (58. Borgosz), Skřehot, Šindler - Fromelius.

FK Bospor Bohumín: Gladiš - Górniok, Košťál, Šiška, Kalous (67. Poštulka Patrik) - Szkuta (87. Socha), Kubinski (71. Jatagandzidis), Kempný (92. Šipula), Nowinski (90. Vítek) - Sittek. Trenér: Marek Poštulka.