20-09-2015 16:00
7. kolo

Hosté byli po celý první poločas aktivnějším týmem a tlačili se před branku Polaneckých. První střelu na branku měl za domácí v 19. minutě David Fromelius, střela postrádala větší razanci a neznamenala větší nebezpečí pro Ondřeje Pacanovského v brance hostí. Prakticky hned z protiútoku pálil zpoza šestnáctky Jan Urban těsně vedle levého růžku. O dvě minuty později zakončoval z levé strany pravačkou Jarmil Kopel, Radovan Řehulka jeho pokus vyrazil. Polanečtí zahrozili o dvě minuty později, centr Jana Woznicy zakončoval David Fromelius vedle. Hosté se ujali vedení ve 34. minutě, roh z pravé strany se štěstím propadl na úplně volného Kopela a ten hlavou k tyči nedal Řehulkovi šanci. O dvě minuty později po ztrátě v domácím pásmu dostal přihrávku mezi obránce Michal Tomáš a nedal Řehulkovi šanci. V závěru poločasu měl vyloženou šanci René Kroček, po vyražené střele Jarmila Kopela sám ze slibné pozice branku přestřelil.

Začátek druhého poločasu byl pro domácí jako ze špatného snu. Již ve 20. sekundě zvýšil na 0:3 po centru Reného Kročka hlavou Michal Tomáš. O 3. minuty později se snažil překonat Řehulku dloubákem Petr Lisický. Jeho pokus skončil na břevně a následná dorážku Tomáše chytil Řehulka. Polanečtí se snažili aspoň o kosmetickou změnu skóre, ale nebylo jim přáno. Po autu Ondřeje Lišky se míč odrazil k Radimovi Plesníkovi, ten ale nezamířil přesně. Po rohu Jakuba Kaluži se ani po skrumáži nepodařilo skórovat. Další branka již nepadla a hosté si zaslouženě odvezli 3 body.

Na výkonu Orlové bylo vidět, že ještě na jaře hráli 3. ligu. V tomto zápase hrálo osm hráčů, kteří mají minimálně třetiligové zkušenosti. Polaneckým naopak chyběl Vojtěch Borgosz, který po operaci lokte vynechá zbytek podzimní sezóny.

Branky: 34. Kopel, 36. a 46. Tomáš. Bez karet. Rozhodčí: Picmaus - Tabášek, Ham. Diváci: 120.

FK SK Polanka: Řehulka - Hejdušek (46. Kaluža), Andrýsek, Plesník, Liška - Woznica, Mašlanka, Skřehot, Ševčík (79. Chrastina), Šindler (79. Fukala) - Fromelius.

Slavia Orlová: Pacanovský - Lisický, Stanowski, Bajzáth, Schroner (79. Věčorek) - Schimke (81. Malík), Urban, Klimas, Kroček (86. Bielan) - Kopel (84. Papuga), Tomáš. Trenér: Čestmír Kročil.