03-04-2016 15:30
20. kolo

Fotbalisté Polanky remizovali v duelu 20. kola krajského přeboru v Bohumíně 0:0. Přitom branky mohly padat už od úvodních vteřin. V první minutě si totiž na rohový kop naskočil domácí kapitán Košťál, Řehulka však jeho hlavičku vychytal, stejně jako vzápětí i dorážku.

Právě začátek patřil převážně domácím, kteří potřebovali proti oslabenému soupeři (chyběli Woznica a Kaluža) vyhrát. Ze série standardních situací však nic nevzniklo a tak se ke konci poločasu mohla k náporu dostat i Polanka. Žádný z několika zajímavých závarů se však rovněž neujal.

Po obrátce se dlouho nic nedělo. Až v 67. minutě domácí Kurušta prošel defenzivou Ostravanů a odcentroval, před brankou se však nedohodli Kubinski se Sittkem a šanci zmařili.

V závěru pak mohli udeřit hosté. Fromelius však z dobré pozice přestřelil a Liška sám pár metrů od čáry namířil míč jen do rukou gólmana Murína. Polanečtí tak i vetřením jarním utkání remizovali.

„Je to pro nás důležitý bod zvenku, který bereme. V boji o záchranu se bude hodit,“ řekl po utkání brankář předseda klubu Radovan Řehulka.

Bez branek. ŽK: Kurušta. Rozhodčí: Lakomý - Svoboda, Fajkus. Diváci: 200.

FK Bohumín: MurínP. Poštulka (64. Jadamík), Šiška, Košťál, Kempný ml. (74. Kalous) – Sittek, Palej, Socha (70. Opic), Nowinski – Kubinski (81. Szkuta), Kurušta. Trenér: Marek Poštulka.

FK SK Polanka: Řehulka - Švábík (85. Nitka), Andrýsek, Liška, Fukala - Ševčík (67. Sysala), Skřehot, Borgosz, Jakubov (87. Cirkl), Šindler - Fromelius. Trenér: Pavel Cirkl.