16-04-2016 16:00
22. kolo

36' Nikola Andrýsek
    84' David Fromelius

První velkou šanci zápasu měl David Fromelius, dokázal překonat Pacanovského, ale míč na brankové čáře dokázal odvrátil domácí obránce. Ve 24. minutě domácí otevřeli skóre, kdy v ofsajdu na brankové čáře dorazil míč Mleziva. Kolem této situace probíhala dlouhá debata, nejprve sudí branku uznal, pak po konzultaci s oběma pomezními rozhodčími své kupodivu rozhodnutí nezměnil. Pro hosty to byla další rána pod pás, kdy v předchozím zápase s Hájem uznali rozhodčí branku, i když Štefek stál přímo před Řehulkou a aktivně se snažil zapojit do hry. Polanečtí se snažili o aktivní fotbal a tlačili se před branku soupeře, nejprve se řítil na branku Švábík, po zasekávačce se uvolnil ale vystřelil těsně mimo. V závěru poločasu mohl vyrovnat Liška, po odraženém míči ale zakončil slabě a Pacanovský jeho pokus vytlačil na roh.

Druhý poločas nabídl pěkný fotbal na obou stranách, domácí se dostávali do rychlých brejků, ale Polanečtí odolávali. Na 2:0 mohl zvýšit nejprve Věčorek, jeho pokus zblokoval Řehulka k Grygarovi, který zamířil mimo. Na druhé straně se snažil o vyrovnání Fromelius, jeho střely ale v brance neskončily. V 84. minutě trefil domácí obránce střídajícího Pavla Cirkla, míč se odrazil k Janu Švábíkovi, který zatáhl míč po pravé straně a nacentroval přesně na hlavu Davida Fromeliuse a ten se konečně dočkal a snížil na 1:1. V 90. minutě mohl otočit skóre hrající trenér Pavel Cirkl, jeho hlavičku ale na brankové čáře vytáhl Pacanovský a z následné protiakce domácí vsítili vítěznou branku Klimasem. Za předvedenou aktivní hru si Polanečtí aspoň bod zasloužili, ale fotbal umí být někdy pěkně krutý.

Branky: 24. Mleziva, 90. Klimas - 84. Fromelius. ŽK: Grygar, Malík, Vybíral, Věčorek - Andrýsek. Rozhodčí: Šujan - Kantor, Zelník. Diváci: 89.

Slávia Orlová: Pacanovský - Mleziva, Cigánek (92. Bielan), Lisický - Malík, Urban (87. Papuga), Klimas (91. Suchánek), Vybíral, Kroček (76. Renta) - Grygar (62. Dzida), Věčorek. Trenér: Jiří Jurčík.

FK SK Polanka: Řehulka - Woznica, Andrýsek, Liška, Švábík - Kaluža (61. Kaluža), Borgosz (46. Ševčík), Jakubov (80. Cirkl), Skřehot, Šindler - Fromelius. Trenér: Pavel Cirkl.

Fotky ze zápasu FK Slavia Orlová - FK SK Polanka zde.