11-10-2014 15:00

Začátek zápasu byl v režii domácích, nakopávanými balony se tlačili před branku hostí. První šanci měl v 10. minutě Josef Holčák, z přímého kopu donutil Radovana Řehulku k zákroku. O 2 minuty později zahráli akci Roman Gyorgy a Zifčák, prvně jmenovanému vyrazil míč Řehulka přímo proti Zifčákovi, jehož pokus z jedné následně chytil. Polanečtí zahrozili v 16. minutě, přesný centr Vojtěcha Borgosze našel hlavu Jana Švábíka, tomu ale míč nesedl a skončil mimo. Ve 24. minutě zahrozil na druhé straně Jan Zifčák, jeho pokus z jedné skončil mimo.  V závěru prvního poločasu tlačili Polanečtí, ve 40. minutě zahrával roh Vojtěch Borgosz na hlavu Petra Moučky, ten mířil nad branku. Ve 44. minutě se dostal prodloužený aut k Martinovi Pliskovi, jeho střela skončila na levé tyči.

První šanci ve druhém poločasu měl Josef Holčák, přímý kop z 30 metrů napálil na Řehulkovu branku, ten obtížnou střelu vyboxoval, následná dorážka skončila mimo. Polanečtí zahrozili o 3 minuty později, přes Jaromíra Matěje a Jana Blahuta se dostal míč k Jakubovi Kalužovi, jehož centr si málem srazil do vlastní sítě domácí obránce. Z následného rohu si dal málem vlastní domácí kapitán David Jiřičný, míč mu spadl přímo na nohu, naštěstí pro domácí šel nad branku. V 62. minutě začala akce u Radovana Řehulky, míč se dostal k Davidovi Fromeliusovi, ten prošel před domácí branku a jeho zakončení Ludvík Zifčák v brance domácích chytil. Domácí zahrozili o chvíli později, aktivní Holčák prošel obranou hostů, poslal míč na Jiřičného, jehož zakončení vyrazil Řehulka, a Matěj poté poslal míč do bezpečí. Na druhé straně  poslal do brejku Kaluža střídajícího Dalibora Slahúčku, jeho centr doletěl k Janu Švábíkovi, jehož střele chyběla větší razance a brankář ji chytil. V 71. minutě si narazil míč Martin Pliska s Davidem Fromeliusem, jeho zakončení zpoza šestnáctky skončilo mimo. O dvě minuty se domácí zmocnili míče na útočné polovině, přihrávku zprava před Řehulkovu branku zužitkoval střídající Miroslav Šupák v první branku zápasu. O minutu později bylo vyrovnáno, David Fromelius vyslal do sóla Jakuba Kalužu, jeho střela přes teč domácího obránce skončila za zády domácího brankáře. Bohužel ani vyrovnání netrvalo dlouho, v 77. minutě nastřelili domácí ruku Petra Moučky a kopal se přímý kop z 20 metrů. K němu se postavil Holčák a výstavní střelou nedal Řehulkovi šanci. Polanečtí se snažili o vyrovnání, kromě centru Dalibora Slahúčky v závěru zápasu, který si domácí málem srazili do sítě, si ale větší šanci nevytvořili.

Branky: 73. Šupák. 77. Holčák  - 74. Kaluža. ŽK: Minich, Holčák – Borgosz, Woznica, Švábík, Fromelius. Rozhodčí: Zelník – Kantor, Jahoda. Diváci: 150.

TJ Kovohutě Břidličná: Zifčák Ludvík – Minich, Olejár, Calex (Kocúr), Kocur – Gyorgy Roman (71. Gyorgy Patrik), Jiřičný, Drexler, Kladníček – Zifčák Jan (56. Šupák), Holčák.

Polanka: Řehulka – Woznica, Pliska, Moučka (80. Mašlanka), Matěj – Švábík (88. Grassi), Borgosz (82. Andrýsek), Kaluža, Vítek, Blahut (68. Slahúčka) – Fromelius.

Fotky ze zápasu zde.