16. kolo

20' Jan Švábík
    32' Jan Švábík
    37' Vojtěch Borgosz

V prvním zápase Krajského přeboru jsme zajížděli za velmi teplého počasí k ambicióznímu Krnovu. Zápas se po celou dobu odehrával ve velkém tempu a diváci se rozhodně nenudili.

Domácí zahrozili již ve druhé minutě, když se z levé strany pokusil ohrozit Řehulkovu bránu Daříček. Naše první akce se udála v 10. minutě po kombinaci Slahúčky s Fromeliusem. Ten po centru levého obránce vybojoval roh. O minutu později zahrozili také hosté po sporné ofsajdové situaci. Řehulka ale stačil vyběhnout daleko za vápno a míč odvrátit před napadajícím Ondrou. Ve 20. minutě se nám již podařilo skórovat. Mašlanka našel šťastně odkopem Švábíka. Ten se vřítil před domácího obránce a poslal míč podél gólmana k zadní tyči, 1:0. Hosté mohli vyrovnat již o 8 minut později, ale tvrdou střelu zpoza vápna kryl Řehulka. Ve 32. Minutě jsme zahrávali Vyležíkem rohový kop. Ten míč posadil na hlavu Bartoše, který jej prodloužil na zadní tyč, kde číhal osamocený Švábík, 2:0. Domácí se nevzdávali a ve 34. minutě zpoza 16ctky střílel Banovec, kterého střela olízla břevno. O minutu později již navyšujeme náskok na rozdíl tří gólů. Borgosz ve středu hřiště vybojoval míč pro Fromeliuse, který míč zatáhl až před domácího gólmana. Snad každý si myslel, že již bude zakončovat, ale naservíroval míč zpět Borgoszovi, a ten jej uklidil do brány. Krnov se nevzdával. Ve 40. minutě se po nešťastném odrazu dostal do brejku Ondra a Řehulka byl na jeho pokus krátký. Naši borci mohli do poločasu skóre navýšit opět na tří gólový rozdíl, ale Woznicův centr proletěl pouze podél brankové čáry.

Do druhého poločasu vystřídal mladého Mašlanku nováček v našem týmu Blahut (hostování z SK Brušperk). Domácí začali poločas aktivně a po centru z pravé strany odvrací Řehulka míč skluzem. Naši hráči se nenechávají uspat dvou gólovým náskokem a po akci Woznici se Švábíkem se hlavou nad bránu trefuje Fromelius. Hra se poté odehrávala ve středu hřiště. Za zmínku stojí individuální akce Švábíka a střela Borgosze, ovšem obě akce zůstaly bez úspěchu. Od 60. minuty sílí tlak domácího družstva. Rozhodčí uděluje Bartošovi velmi přísnou žlutou kartu, a navíc dává domácím výhodu přímého kopu ze 17m, který exekutor posílá pouze do zdi. V 81. minutě domácí snižují pouze na rozdíl jediné branky. Daříček chtěl míč z pravé strany odcentrovat, ale ten se mu svezl po kopačce a gólman Řehulka již na něj nedokázal zareagovat. 5 minut dokonce se dostává Woznica po přihrávce Fromeliuse do samostatného úniku. Míč pouze trefuje padajícího Furčáka. V 89. minutě se ocitá míč v naší síti, ale pomezní rozhodčí má praporek nad hlavou a mává ofsajd. V nastavení se dostává po dobré práci Ševčíka opět do samostatného úniku Woznica, ale pouze přestřeluje bránu, a tak zápas končí za výsledku 2:3.

Výkon našich hráčů byl v těchto náročných podmínkách kvalitně odpracovaný. Všichni zápas od první minuty odjezdili a bojovným výkonem si tak odváží 3 body z prvního zápasu na venkovním hřišti. Příští týden se utkají naši muže opět venku, a to na půdě SK Kravaře v neděli 17.8. od 17:00.

Branky: 40. Ondra, 81. Daříček - 20. a 32. Švábík, 37. Borgosz. Rozhodčí: Pustějovský - Lakomý, Beseda.

Polanka: Řehulka - Woznica, Pliska, Bartoš, Slahúčka (80. Matěj) - Vyležík (70. Schwarz), Borgosz, Andrýsek, Mašlanka (46. Blahut), Švábík (85. Moučka) - Fromelius (90. Ševčík).