29-08-2020 16:30

První šanci v zápasu měli hosté ve druhé minutě, po akci Fuska a patičky Bartoše zakončoval Skřehot. Netolička v brance domácích ale jeho pokus vyrazil. V 9. minutě prošel Fusek po levé straně, obhodil brankáře, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Domácí zahrozili o dvě minuty později, tečovanou střelu Palečka vyrazil Řehulka do bezpečí. Ve 24. minutě zahrával Skřehot roh a centr/střela skončila na břevně domácí branky. Ve 37. minutě měli velkou šanci domácí, odražený míč se dostal k volnému Šindlerovi, jehož střelu na poslední chvíli zblokoval skluzem Bednář. O tři minuty později se po pěkné akci dostal do šestnáctky Švancer, netrefil ale branku. Za další dvě minuty hlavičkoval Bednář těsně vedle domácí branky.

První šanci ve druhém poločasu měli domácí ve 47. minutě, po centru z levé strany zakončoval střelou z jedné Paleček. Netrefil branku. O dvě minuty později udeřilo na druhé straně. Po výkopu Řehulky od branky vybojoval míč Bartoš a po chvíli přehodil Netoličku střelou z 20 metrů. V 61. minutě prošel Fusek po levé straně přihrával Bartošovi, který střelou z jedné trefil připraveného Netoličku. Za dvě minuty na druhé straně hasil průnik Stanojkoviče včasným výběhem a odkopem ve skluzu Řehulka. Oba jmenovaní se proti sobě postavili v 67. minutě, průnik domácího útočníka vyrazil Řehulka mimo. Domácí byli do konce zápasu aktivnější, ale kromě trefené spojnice v 83. minutě si větší šanci nevytvořili.

Branka: 50. Bartoš. ŽK: Motyčka, Stanojkovič. Rozhodčí: Krupa – Černoevič, Wavrzyk. Diváci: 300.

MFK Vítkovice: Netolička – Kalfas (58. Gula), Macík, Němec, Rončka – Šindler (41. Kouřil), Václavík, Motyčka, Jaroň (79. Benc), Paleček - Stanojkovič. Trenér: Robert Pištěk.

FK SK Polanka: Řehulka – Švancer, Bednář, Sostřonek, Gajďok – Tížek, Coufal, Skřehot, Fusek -  Michálek (56. Žídek), Bartoš (90. Hluchý). Trenér: René Vojtěšek.

Fotky ze zápasu MFK Vítkovice - FK SK Polanka zde.