12-06-2022 17:00

Petr Hluchý 48'
Lukáš Katschmarz 59'
Adam Rončka 90'

První šanci v zápasu měli domácí v 6. minutě. Na roh Hluchého si nejvýše vyskočil kapitán Coufal a trefil levou tyč branky hostí. V 15. minutě přihrával před branku Rončka a Musilovi ve skluzu chyběl kousek k zakončení. Hosté zahrozili v 23. minutě, centr Kalfase zakončoval hlavou Richtár nad branku. O dvě minuty později prošel Musila, přihrál doprava na volného Tížka, jehož střelu vyrazil Matěj na roh. Ve 35. minutě prošel Tížek před branku a těsně minul. O chvíli později centroval Rončka z levé strany a Katschmarz zamířil hlavou nad. V závěru poločasu prošel na druhé straně Richtár, ale i jeho zakončení k brance nevedlo.

Hned první šance v druhém poločasu znamenala změnu skóre. Domácí zahrávali roh, odražený míč přihrál Katschmarz Hluchému a ten krásnou střelu levačkou poslal míč na zadní tyč. Na druhé straně se opět ukázal Richtár, kdy prošel před šestnáctku, ale zamířil vedle. V 57. minutě začala akce u Jílovce dlouhým vyhozením na Musilu, ten posunul míč na Hluhého. Střelec první branky, ač z úhlu, tak zkoušel přehodit Matěje a těsně minul. V samém závěru zápasu měl velkou šanci Musila, který šel sám od půlky na Matěje. Mohl přihrát i nabíhajícímu Vojtěškovi, ale volil zakončení a brankář hostí jeho pokus vyrazil na roh.

Branka: 48. Hluchý. ŽK: Katschmarz, Rončka – Motyčka. Rozhodčí: Potiorek – Krupa, Lukašík. Diváci: 210.

FK SK Polanka: Jílovec – Leibl, Coufal, Gajďok (63. Robin Vojtěšek), Rončka, Kolaska, Paprskář, Tížek (75. Hon), Hluchý (90. Falhar) – Katschmarz, Musila. Trenér: René Vojtěšek.

MFK Vítkovice: Matěj – Tamajka, Raška, Zouhar – Vrbka, Opatřil, Motyčka, Tkáč (46. Kouřil), Kalfas – Richtár, Kohut. Trenér: Radim Plaskura.

Fotky ze zápasu FK SK Polanka - MFK Vítkovice zde.

Sestřih zápasu na TV COM zde.