31-08-2024 16:00

66' Martin Musila
    92' Jan Šebesta
    93' Lumír Krejčí

Pro hosty se jednalo o první mistrovské utkání pod vedením Romana Fischera, který nahradil Lubomíra Adlera. Ten kývnul na nabídku z MSFL od FC Zlínsko. První šanci zápasu měli Polanečtí ve třinácté minutě, kdy prošel přes domácí obranu Rončka a jeho střelu vyrazil Švrčina na roh. Z něj měl další šanci Kirschner, ale opět trefil bývalého brankáře Polanky. Z dalšího rohu pak hlavičkoval Blahuta, ale Švrčina byl opět pozorný. V 19. minutě vybojovali hosté míč na útočné polovině Pecuch přihrál před šestnáctkou Vachníkovi, jehož zpětnou přihrávku si srazila domácí obrana do vlastní branky. Pomezní rozhodčí Slaný, ale odmával Vachníkovi ofsajd. O dvě minuty později se už hosté dočkali. Krejčí při strčil míč Pecuchovi, který si navedl míč před šestnáctku a přesnou střelou k pravé tyči nedal Švrčinovi šanci. Ve 28. minutě začal další útok hostí dlouhým nákopem Kolenko. Vachník vybojoval souboj s domácí obranou a střelou z jedné mířil těsně nad. V 39. minutě vyslal Podešva do běhu Musilu, toho zastavil na hranici pokutového území Mikulenka. Píšťalka sudího Zapletala ale zůstala němá. Ve 41. minutě prošel mezi obránci Kirschner, přihrávku před branku ale Vachník ve skluzu netrefil.

V úvodu druhého poločasu domácí vyrovnali. Svatonský zahrával přímý kop před domácí tribunou a zakroutil míč na hlavičku Literáka, který hlavičkou mířil do pravého růžku Kolenkovy branky. V 53. minutě vyslal Doležal do levé strany Musilu, ten si navedl míč k brance, ale střele na levou tyči chyběla razance a Švrčina ji chytil. V 64. minutě pálil Vachník z 25 metrů a donutil Švrčinu k dalšímu skvělému zákroku. V 66. minutě zatáhnul míč Kohut, přihrál Musilovi, ten se zasekávačkou zbavil obránce pravačkou vystřeilil a dokázal překonat Švrčinu. Další šanci zvýšit vedení měl v 73. minutě Kohut, jeho pokus vyrazil Švrčina konečky prstů na roh. Další branka již nepadla a hosté se mohli radovat již ze třetí výhry z venkovních zápasů.

Branky: 48. Literák – 22. Pecuch, 66. Musila. ŽK: Mikulenka, Juříček, Míček – Kirschner, Šebesta, Krejčí. Rozhodčí: Zapletal – Slaný, Písečný. Diváci: 204.

1. BFK Frýdlant n. O.: Švrčina – Niedoba (60. Hrůzek), Mikulenka, Míček, Literák – Bartek (81. Parma), Šafner, Juříček, Papík (46. Střižík) – Svatonský (60. Žáček), Voznica. Trenér: Zdeněk Jež.

FK SK Polanka: Kolenko – Krejčí, Valík, Blahuta, Rončka – Vachník (46. Pecuch), Podešva, Kirchner (65. Tížek), Ciku, Musila (65. Doležal) – Kohut (78. Šebesta). Trenér: Lubomír Adler.

Fotky ze zápasu 1. BFK Frýdlant n. O. - FK SK Polanka zde.

Záznam zápasu na TVCOM zde.