13-08-2023 10:15

52' Tomáš Kirschner
    63' Tomáš Kohut
    92' Eliáš Hon

První šanci zápasu měli domácí ve 4. minutě, kdy po centru Ježe zakončoval hlavou Míra. Švrčina jeho pokus chytil. O minutu později pálil z levé strany Kuča a jeho pokus skončil rohem. Za dalších 5 minut zkoušet pálit Kuča z dálky a minul levou tyč. V 16. minutě zahrával roh Musila a Tomáš Kohut a vsítil hlavou svou první branku v dresu Polanky. Mířil k levé tyči. O dvě minuty později centroval z levé strany Kirschner. Míč propadl mezi hráči a těsně minul pravou tyč. Ve 26. minutě stejný hráč vystihl špatnou rozehrávku domácích a zkoušel přelobovat vyběhnutého Majerczyka. Míč skončil na břevně! Domácí měli šanci v 35. minutě po špatné rozehrávce Tížka. Míče se zmocnil Heller, ale pozorného Švrčinu nepřekonal. O čtyři minuty později už ale bylo vyrovnáno. Po další nepřesné rozehrávce hostí poslal míč Wojnar na Ježe, ten si jej navedl na střed a krásnou střelou na zadní tyč nedal Švrčinovi šanci.

Ve 48. minutě nacentroval Kuča a hlavička Twardzika skončila mimo. V 62. minutě využil Kuča chyby domácí obrany a řítil se na branku. Jeho pokus Majerczyk vyrazil a dorážejícího Kohuta trefil v pokutovém území Hamrozi. K pokutovému kopu se postavil Kuča, ale netrefil branku. Když už zápas běžel do posledních minut a vypadalo to, že si oba týmy rozdělí body, tak Twardzik vysunul na levé straně Paprskáře, ten z jedné nacentroval před branku, kde Eliáš Hon přízemní střelou prostřeli obránce před sebou a překonal Majerczyka v brance domácích.

Branky: 39. Jež – 16. Kohut, 90+2 Hon. ŽK: Hamrozi, Kisza, Matušovič (trenér) – Kuča, Kirschner, Kohut Rozhodčí: Ogrodník – Smýkal, Mitura. Diváci: 240.

MFK Havířov: Majerczyk – Kisza, Skoupý, Kocemba, Michalčák (46. Streit) – Heller, Podešva, Wojnar (70. Kaniok), Jež (80. Michalek) – Piekos, Míra (59. Hamrozi). Trenér: Miroslav Matušovič.

FK SK Polanka: Švrčina – Leibl, Dybal, Hluchý – Handlíř (46. Hon), Kirschner, Musila (82. Dohnal), Tížek (78. Paprskář) – Twardzik, Kohut (67. Fusek), Kuča (82. Marek). Trenér: Lubomír Adler.

Fotky ze zápasu MFK Havířov - FK SK Polanka zde.