22-11-2014 13:00
14. kolo

David Fromelius 58'

Utkání se odehrálo za chladného počasí, ale i tak si našlo do areálu FK SK spoustu diváků cestu na derby.

První šanci zápasu měli domácí, přímý kop z půlky zahrál Petr Moučka na Davida Fromeliuse, ten se před vápnem otočil a střelou a s pomocí teče obránci hostí nadělal velké problémy Janu Šráčkovi. Ten míč vyrazil mimo. Další šanci domácích připravil přihrávkou mezi obránci Jakub Kaluža na Michala Vyležíka, jeho pokus vyrazil nohou Šráček na roh. Hosté zahrozili z brejkových situací, kdy po ztrátě domácích prošel hřištěm Jakub Michalák, přihrávku pod před bránou ale nikdo nevystihl. Další šance měli hosté po rozích. Šebek na přední tyči donutil Řehulku k vyboxování na roh.  Tomáš Wilk našel na zadní tyči volného Radomíra Kovala, jehož střelu z jedné vyrazil Řehulka před sebe. Ke konci poločasu zahrozili ještě domácí, pohlednou akci zakončoval Jakub Kaluža střelou vysoko nad.

Ve druhém poločasu se diváci dočkali branek. Tu první vsítili domácí v 58. minutě, po centru Jana Woznicy z levé strany prodloužil míč Šimáček k Davidovi Fromeliusovi, který chladnokrevně zakončil. Hostům se podařilo vyrovnat po rohu 78. minutě, na míč v malém vápně si vyskočil střídající Zoubek vyrovnal na konečných 1:1.

Branky: 58. Fromelius – 78. Zoubek.  ŽK: Strakoš, Strojek, Herák Šebek. Rozhodčí: Vrťo – Slaminka, Krištof. Diváci: 120.

Polanka: Řehulka – Bartoš, Moučka, Pliska, Woznica – Grassi (61. Ševčík), Vítek, Mašlanka (79. Andrýsek), Kaluža, Vyležík (73. Fukala) – Fromelius.

FC Heřmanice Slezská: Šráček – Stránský, Koval, Šimáček, Mlčoch Dominik (81. Rozsíval) – Wilk (66. Varkoček), Schwarz (81. Herák), Strojek (66. Zoubek), Strakoš, Michalák – Šebek. Trenér: Jaroslav Mlčoch.