15-11-2014 10:15

David Fromelius 55'
Radovan Řehulka 75'
David Fromelius 86'

První poločas moc fotbalové krásy nepřinesl. Hosté byli po celý poločas aktivnější a hrozili po chybách v rozehrávce domácích. První střelu na bránu měli domácí, po odraženém rohu se k míči dostal Radek Vítek a z jedné vyzkoušel pozornost Romana Bočka v brance hostí. Ten si s jeho pokusem poradil. Ve 33. minutě propadl míč mezi obranu hostů a dostal se k Radomíru Fukalovi ten střelou z jedné trefil připraveného brankáře. Hosté zahrozili o dvě minuty později, centr Libora Dvořáka neusměrnil hlavou do sítě Marek Havlíček. Více šancí v prvním poločase nebylo.

Do druhé půle se rozhodl trenér David Valenčin vyměnit oba krajní záložníky. První šance měli hosté, kdy nejprve v 47. minutě vyboxoval Radovan Řehulka přímý kop z pravé strany do bezpečí a o 3 minuty později centr zprava vyrazil před útočným komandem hostů. V 55. minutě vybojoval míč v šestnáctce hostí Jakub Kaluža, přes Robina Bartoše a Michala Vyležíka se dostal k Davidu Fromeliusovi, který vsítil úvodní branku zápasu. Hosté zahrozili v 63. Minutě kdy se dostal před Řehulku střídající Martin Banovec, jeho střela skončila na Polaneckém gólmanovi. O minutu později střílel z 20 metrů David Fromelius vedle levé tyče. V 75. minutě pronikal v pokutovém území kapitán hostů Ondřej Bartoníček a byl Řehulkou zfaulován. Z nařízené penalty srovnal Adam Ondra. Pět minut před koncem zápasu se uvolnil přes Jiřího Šimčíka aktivně hrající Jakub Ševčík a byl zfaulován v pokutovém území. K míči se postavil David Fromelius a dal tak svůj druhý gól v zápase. Do konce zápasu už domácí náskok udrželi a po dlouhé době se mohli radovat z vítězství. Proti Krnovu tak vyhráli obě utkání v této sezóně.

Branky: 55. a 86. (pen.) Fromelius – 75. Ondra (pen.). ŽK: Řehulka, Ševčík – Dvořák, Banovec. Rozhodčí: Ochodek – Vrťo, Vítek. Diváci: 70.

Polanka: Řehulka – Bartoš, Pliska, Moučka, Woznica – Fukala (46. Ševčík), Borgosz, Kaluža (90. Slahúčka), Vítek, Grassi (46. Vyležík)  – Fromelius (88. Blahut).

FK Krnov: Boček – Dvořák, Prčík, Daříček, Šimčík – Havlíček, Bartoníček, Švrček, Ondra – Sklenařík, Zelník. Trenér: Petr Hrdlička.

Fotky ze zápasu zde.