22-03-2015 15:00
18. kolo

Prvnímu jarnímu zápasu nepřálo počasí. Hrálo se za velké zimy, ale i tak se našlo spousta diváků, kteří si našli čas a přišli fandit.

První šanci zápasu měli domácí po centru zprava zakončoval domácí hráč a donutil Řehulku k výbornému zákroku, ke kterému mu pomohla i tyč. Hosté zahrozili o 3 minuty později, Radomír Fukala se protáhl mezi domácími obránci, naservíroval míč Jakubovi Kalužovi, jehož střelu zblokovali domácí obránci. První branku zápasu vstřelili Polanečtí, kdy tvrdou střelu Davida Fromeliuse vyrazil Zdeněk Jež před sebe, na následnou dorážku Jakuba Kaluži již neměl nárok. Domácí mohli srovnat o 3 minuty později, centr z levé strany zakončoval hlavou Michal Chlebek. Radovan Řehulka jeho pokus chytil. Polanečtí mohli zvýšit na 0:2 v 35. minutě, nepovedený výběh Zdeňka Ježe mohl potrestat David Fromelius, jeho lob z 35 metrů skončil těsně nad. Ke konci poločasu byly šance na obou stranách, nejprve Žák chytil Fromeliusův přímý kop, pak Řehulka na druhé straně vyboxoval  míč před domácími hráči.

Druhý poločas začal náporem domácích, ale uhodilo opět na druhé straně. V 51. minutě vybojoval míč David Mašlanka, vyslal do brejku Jakuba Schwarze, přes bránění Šimonem Křivou dokázal předložit míč Jakubovi Kalužovi, který dloubákem překonal Zdeňka Ježe. Domácí mohli snížit hned o minutu později, centr z leva zakončoval Jan Mandičák. Jeho střelu vyrazil Řehulka mimo. O dvě minuty později zakončoval střídající Ilir Preči skluzem, překopl ale branku. Domácí byli nadále aktivnější a tlačili se před Řehulkovu branku. Polanečtí se snažili hrozit z brejkových situací, bohužel chybělo zakončení. V 85. minutě domácí snížili, na přímý kop Michala Chlebka si vyskočil nejvýše Ilir Preči a přehodil hlavou Řehulku. Další branka už nepadla a hosté se mohli radovat z prvních důležitých bodů v jarní sezóně.

Branky: 85. Preči - 23. a 51. Kaluža. ŽK: Střižík - Schwarz, Koňařík, Ševčík. Rozhodčí: Lakomý - Takáč, Pustějovský. Diváci: 230.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí: Jež - Střižík, Junga, Byrtus (78. Ursíni), Křiva (58. Preči) - Papřok, Chlebek, Kubáň (86. Žáček), Tobiáš, Mandičák - Myšinský. Trenér: Pavel Smatana.

FK SK Polanka: Řehulka - Woznica, Hejdušek, Matěj, Koňařík - Schwarz, Kaluža (82. Švábík), Mašlanka, Andrýsek, Fukala (74. Ševčík) - Fromelius (90. Borgosz).