22-05-2022 17:00
23. kolo

Lukáš Katschmarz 58'
Jaroslav Paprskář 86'

První střelu na branku si připsali domácí v deváté minutě. Katschmarzova střela ale postrádala větší razanci. Hosté se osmělili ve 14 minutě, to Jílovec chytil střelu Dluhoše. Ve 26. minutě centroval Rončka z levé strany a Musila ve složité pozici mířil hlavou nad. Ve 33. minutě prošel po levé straně Limanovský, po jeho centru se míč odrazil k Raszykovi, který střelou z jedné otevřel skóre utkání. Pomezní Novák nejprve mával ofsajd, ale po konzultaci s hlavním byla branka uznána. Ve 39. minutě zastavil Marek Socha pronikajícího Paprskáře v pokutovém území, ale kupodivu všech se penalta nepískala. V závěru poločasu zahrávali domácí přímý kop těsně za šestnáctkou hostí. K míči se postavil Coufal a trefil dobře postavenou zeď. V samém závěru se po odraženém míči po rohu Hluchého dostal k zakončení Paprskář. V dobré pozici ale minul branku.

Na začátku druhého poločasu mohli hosté se štěstím zvýšit. Centr Cverny z pravé strany si srazil Jílovec na tyč! O tři minuty později pálil na druhé straně z 25 metrů Katchmarz a Vyklický jeho pokus vyrazil na roh. V 57. dostal míč za obranu Kuča a na rohu velkého čtverce po kontaktu s brankářem hostí upadl. Tentokrát se penalta pískala. K míči se postavil Katchmarz a vyrovnal. V 68. minutě domácí otočili skóre. Rončka prošel po levé straně, přihrál Hluchému, jehož centr na zadní tyči si srazil do vlastní sítě kapitán hostí Limanovský. V 74. minutě pálil z dálky Leibl a Vyklický měl s jeho ránou velké problémy, aby ji vyrazil ven. V 86. minutě prošel po pravé straně Kuča, přihrál zpět nabíhajícímu Paprskářovi, jehož první pokus vyrazil Dybal, ale na následnou dorážku už nikdo nedokázal zareagovat, 3:1. Další branka už nepadla a Polanečtí si připsali další důležité 3 body.

Branky: 58. Katschmarz (z pen.), 68. Limanovský (vlastní), 86. Paprskář – 33. Raszyk. ŽK: Pavlík, Socha. Rozhodčí: Páral – Novák, Vychodil. Diváci: 165.

FK SK Polanka: Jílovec – Leibl, Coufal, Gajďok – Kolaska, Hluchý (85. Vojtěšek Robin), Fischer (10. Paprskář), Katschmarz, Rončka – Kuča, Musila (90. Falhar). Trenér: René Vojtěšek.

FC Bílovec: Vyklický – Tomášek, Dresler, Krayzel (46. Mikuš) - Cverna, Pavlík (46. Dybal), Raszyk (66. Latka), Dostál (66. Mozol) - Dluhoš (31. Socha Marek) – Limanovský, Střelec. Trenér: Peter Šloff.

Fotky ze zápasu FK SK Polanka - FC Bílovec zde.